Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy feladatot kell csinálnunk...

Varyd01 kérdése:

Egy feladatot kell csinálnunk az Aranyember című regény alapján, ebben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az a feladat, hogy megadtak 3 mondatot és azt le kell írni helyesen de lehet köztük már olyan is ami már helyes.

1. Ali Csorbadzsi utolsó akaratában az is szerepel, hogy Timár maga is legyen jelen a búza kirakodásánál.


2. Timárt a meggazdagodás útján Kacsuka indította el.


3. Timárnak Noémitől két gyereke született.



Előre is köszönöm a segítségeteket. :)



2015. márc. 2. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán, ha a megfelelő helyre tennéd... hf.
2015. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha találtam volnaolyat hogy ,,hf" valószínűleg oda rakom. Egyébként evvel nem sokban (semmiben) nem segítettél. Köszz a (semennyire) hasznos válaszod.
2015. márc. 3. 06:36
 3/5 anonim ***** válasza:

De miután megmondtam, hogy van olyan, most már simán átrakathatod, ugye?

És legközelebb már tudni fogsz erről a lehetőségről, nem?

Vagy várhatsz itt a válaszra, jó sokáig.

Itt aztán tényleg nem olvassa senki azok közül, akik az ilyesmire válaszolni szoktak.

2015. márc. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1, nem igaz, az szerepel, hogy Brazovics legyen jelen: "S azután Timéát elviszed Brazovics Athanázhoz, és megkéred, hogy fogadja őt leányának. Egy leánya már van; hadd legyen ez annak testvére. Add át neki a pénzt, fordítsa a gyermek javára. És add át neki a hajóterhet, és kérd meg, hogy legyen ő maga jelen, mikor a zsákokat kiürítik, mert én jó tiszta búzát hoztam, hogy ki ne cseréljék. Érted?"


2. Ez részben igaz. Ő tanácsolta neki, hogy vegye meg a hajóterhet és adja el kenyérnek a katonáknak. Viszont az igazi gazdagság nem ebből lett, ahogy hitték hanem hogy közben Tímár megtalálta a kincseket a vörös félholdas zsákban. Ha viszont nem kapja ezt a tippet, nincs kincs sem, tehát nem egyértelmű a válasz számomra, de inkább nem igaz.


3. Nem igaz. Kettőről ír részletesen a regényben Arany aki meghalt és aki helyette született, de utána lett több gyermekük is, a legvégén van egy ilyen mondat:


"Egyetlen család képezi az egész telepet, s annálfogva ott az embereknek csak keresztneveik vannak. Az első foglalónak hat fia a környékből hozott magának nőt, s az unokák száma a dédunokákkal együtt már negyven körül jár."


Tehát a meghalt gyermekkel együtt hét gyermeke született

2015. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszod.
2015. márc. 4. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!