Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Új anyagot vettünk amikor nem...

Új anyagot vettünk amikor nem voltam, és osztálytársam hozta a házit, amit nem értek. Valaki el tudná nekem magyarázni?

Figyelt kérdés

A feladat:

"Mennyi só van 10 kg 75%-os sóoldatban?"


Ez csak egy példa. találomra írtam a 10-et, direkt nem a feladat számadatát.


2015. márc. 4. 13:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Tehát ez csak egy példa, és a példa alapján amit (talán) írna valaki, az alapján próbálkoznék.
2015. márc. 4. 13:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Feltételezem, ez egy tömegszázalékos kérdés, így az a kérdés, hogy hány gramm, vagy hány kg só van az adott oldatban. Kiindulni pedig mindig a fogalomból kell. Tömegszázalék fogalma: hány gramm oldott anyag van 100 g oldatban. Ha neked 75%-os a sóoldatod, akkor 75 gramm só van 100 gramm oldatban. Ha az oldatod nem 100 g, hanem 10 kg (azaz 10000 gramm), akkor abban X gramm só van. X = (10000 gramm / 100 gramm) * 75 gramm = 7500 gramm, azaz 7,5 kg oldott anyag. Ez a megoldás. Ennyire egyszerű.
2015. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!