Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hányszor nagyobb az egymástól...

Hányszor nagyobb az egymástól r távolságra lévő elektronok között fellépő elektromos erőhatás a gravitációs erőnél? (Fizika)

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy:

Fg = m * g

F = k * (Q/r^2)

De ezekkel nem tudom, hogy mit kellene kezdeni.


A megoldásnak 4,17⋅10^42 -nek kellene lennie, de nem értem hogyan jött ki. Valaki lenne olyan szíves és elmagyarázná?



2015. márc. 7. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy a g-t hogyan kell kiszámolni?


Ezenkívül az Fe-ből kimaradt egy Q tényező.


De ha ezeket javítod, és elosztod egymással a kettőt (Fe/Feg = …), akkor az r^2 kiesik a nevezőből, és csupa olyan konstans marad, aminek a számértékét tudod helyettesíteni.

2015. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gravitációt sajnos nem tudom hogyan kell kiszámolni, csak azt tudom, hogy az értéke Magyarországon 9.81.

Illetve utánanéztem wikipédián, de csak a gravitációs erőt írta le, hogy hogyan kell kiszámítani és a nagy G (gravitációs állandó) értékét írta le.

[link]


Esetleg az Fg-t ne m * g-vel írjam le, hanem Fg = G * (m1*m2)/r^2 -tel?


Mert így meg az m1 és az m2 értékét nem tudom.


Egyébként köszönöm a segítséget.

2015. márc. 7. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:

> „Esetleg az Fg-t ne m * g-vel írjam le, hanem Fg = G * (m1*m2)/r^2 -tel?”

A két leírás ugyanaz, csak az elsőben a g = G*m2/r^2. Hogy Magyarországon g = 9,81 m/s^2 az abból jön ki, hogy a Föld tömege m2, r pedig a Föld sugara. Most annyi a különbség, hogy m1 nem egy tetszőleges m tömeg, mint az első képletedben, hanem egy elektron tömege; m2 nem a Föld tömege, hanem egy másik elektron tömege, ugye; végül pedig r nem a Föld sugara, hanem egy tetszőleges sugár. De ha felírod Fe/Fg-t akkor ki fog esni, bár ezt már lehet, leírtam.

2015. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2015. márc. 7. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!