Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerdán kémia évfolyamvizsga...

Szerdán kémia évfolyamvizsga (10. osztály),4-es kéne, ahhoz, hogy átmenjek? Van esélyem még felkészülni, ha nulláról indulok?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a könyv olvasgatásából nem tudok felkészülni, mert az tele van sok-sok felesleges információval, nekem a legfontosabbra lenne szükségem, ami feltétlen benne lesz a tesztben.

4-es kéne ahhoz, hogy biztosan ne bukjak meg, 3-as az már necces :/

Honnan készüljek? Összefoglalókat bevágom a tankönyvből.

Valahol le vannak írva ezek a képletek, egyenletek egy lapra?

Goddamn, nem akarok pótvizsgára tanulni :D

Mik azok, amiket biztosan kérdezni szoktak?

Asszem 60% felett már 4-est lehet kapni.


2015. máj. 17. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ott semmi sem felesleges, csak nem emeli ki a lényeget amit tudni kéne.

Számolni tudni kell, ha ez most nem megy, akkor kb halottnak a csók, kb 1 hónap behozni 0ról az alapfogalmakat.

Leülhetnénk tanulni igazából, de ha év közben nem tudtál 2est hozni, akkor ez elég necces lesz.

2015. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne itt kérdezgess, hanem ülj neki és tanulj. Inkább most ne aludj annyit, és húzd meg ezt a pár napot, minthogy nyáron kelljen vele foglalkozni, amikor még ennyi kedved sem lesz.


Mik a témakörök? Keress rá neten, szerintem lenni kell felrakva összefoglalónak.


Ha nincs, szedd össze a korábbi dolgozataidat, nézd át a feladatokat, kérd el szorgalmasabb osztálytársadtól a jegyzeteit, emeld ki a könyvben a lényeget, és írd ki egy füzetbe, akkor jobban megmarad, mintha csak olvasgatnád magadban.

[link]

[link]

2015. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Számolni nem igazán szoktunk, nagyrészt elméletet nyomatja a tanár, viszont a vizsgát nem ő állítja össze. Számolásnál ilyen tömegszázalékos feladatok vannak?

Ha igen, akkor jó, mert az jól megy, tavaly még versenyen is voltam kémiából, tovább is jutottam, csak idén osztályt ugrottam, és az osztályozó vizsgák elhúzódtak fél évig, így novemberben jöttem át, kémiából pedig addigra már a féléves anyagot tudták, én meg semmit. Bepótolni meg lusta voltam a szünetben, így a félévi vizsgám kettes lett. Arra egy nap alatt készültem fel, így remélem van esély 3 nap alatt a 4-esre :D

2015. máj. 17. 14:14
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

elég hiányosak ezek a jegyzetek... diént például távolról sem tartalmaznak, de ami meg van abból is sok a hiány


szerintem feladatokat csinálj a fgy-ből

2015. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2

Ezer köszönet.

2015. máj. 17. 14:16
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

A gond az, hogy nincs fgy-nk.

Mondjuk most szedek le, egy 11-12.-eset.

2015. máj. 17. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


31. oldaltól van a szerves, ennyit kell tudni 10.ben is

2015. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm, szerintem ezek megtanulásával kezdem.

2015. máj. 17. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha ennyire fontos akkor ne menj hétfőn és kedden suliba.

gondolom anyukád megérti, és ha az orvossal őszinte vagy, nem szoktál lógni akkor ki fog írni 2 napra tanulni.

2015. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!