Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Négy lány futóversenyen vett...

Négy lány futóversenyen vett részt A verseny után mindegyiket megkérdezték hogy hányadik lett? Tovább lent

Figyelt kérdés

Anna: Nem lettem sem első, sem utolsó.

Bella: Nem lettem első

Csilla: Első lettem

Dóra: Én lettem az utolsó

A négy válasz közül három igaz egy hamis.

Ki állított hamisat ?

Ki volt az első?


2010. márc. 2. 15:33
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha nem túl nagy kérés akkor magyarázatot is és nagyon köszönöm a fáradozásotokat.
2010. márc. 2. 15:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Te, ez a feladvány biztosan így szól?

Agyalok rajta, de a négy állítás közül lehet nyugodtan mind igaz.

2010. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. csilla 2. anna 3. dóra 4. bella <- szerintem. Csilla nem hazudhatott, hiszen ha más lenne az első akkor ketten hazudtak volna, mivel a többi állítása szerint nem lett első. Anna nem hazudhatott, mert akkor vagy elsőnek kellett volna lennie (ami nem lehet ugyebár) vagy utolsónak, ami szintén nem lehet, az előbb említett okok miatt. Bella csak akkor hazudhatott volna ha első lenne, ami nem lehet, szóval csak Dóra hazudhatott. Ha tévednék javítsatok ki
2010. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorban:

Ha Anna hazudott, akkor azt jelenti, hogy első is és utolsó is lett, ami ugyebár lehetetlen. Anna tehát igazat mondott.

Ha Bella hazudott, akkor ezek szerint ő lett az első, viszont akkor Csilla állítása szintén hazugság lenne (hiszen ha Bella az első, akkor Csilla ugye már nem lehet). Tehát Bella is igazat mondott.

Ha Csilla hazudott, akkor ezek szerint nem ő lett az első. Eszerint viszont akkor mivel a többi hárman igazat mondtak, így senki nem lett első. Tehát Csilla is igazat mondott.

Következésképpen Dóra hazudott. Így ő nem lett az utolsó.

Tehát Csilla lett az első, Bella az utolsó (az, hogy Anna vagy Dóra második illetve harmadik lett-e, nem derül ki, de ugyebár nem is kérdés).


Remélem, hogy érthető, ennél jobban nem tudnám levezetni, bocsi. :)

2010. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Jogos, ha Anna hazudott volna, az nem jelenti azt hogy első ÉS utolsó is lett (bocsi, kicsit fáradt vagyok). Viszont ha akkor első lett volna, akkor Csilla is hazudik, ha pedig utolsó akkor Dóra is. De mivel csak egyikük hazudik, ez így attól még ugyanúgy nem jó. (Csak hogy ne legyen félreértés.)
2010. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 hülye ribi. Miért nem tudták rendesen megmondani, szám formájában, hogy hányadikak lettek? xDD
2010. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!