Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vállízület mozgásának összehas...

Vállízület mozgásának összehasonlítása a térdízületével és a csuklóízületével. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Feladat: "Hasonlítsa össze a vállízület mozgásait (hajlítás-feszítés, közelítés-távolítás, forgás, körző mozgás) a térdízület és a csuklóízület mozgásaival!"

Bármilyen segítséget köszönök!



2015. szept. 15. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem még nem késtem el a válasszal. Nem tudom pontosan a tanárod mire gondolhatott, de azért megpróbálok segíteni. A váll egy gömbízület, több tengelyű, a létrejövő lehetséges mozgásai pedig: flexió (hajlítás), extenzió (feszítés), abdukció (távolítás), addukció (közelítés), (horizontális abdukció és addukció), ki és berotáció (ki és beforgatás). Ezek összessége eredményezi a cirkumductio-t (körzés). A térd egy csukló-forgó ízület, egy tengelyű, melyben a fő mozgás a flexió és extenzió. (Megfigyelhető rotáció is, de nem ez a fő.) A csukló pedig tojásízület, két tengelyű, flexió, extenzió, radiáldeviáció és ulnárdeviáció figyelhető meg, összességében circumductio is.

Remélem érthető voltam.

2015. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem erre gondolt. Köszönöm a segítséged!
2015. szept. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!