Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kígyó csúszás közben a...

Egy kígyó csúszás közben a fejétől a farkáig 5 lépésnyi, a farkától a fejéig 15 lépésnyi. Hány lépésnyi a kígyó hossza?

Figyelt kérdés

2016. jan. 12. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Az A és B pont közötti távolság mitől különbözne ugyanazon B és A pont közötti távolságtól?

Szerinted értelmes kérdést tettél fel?

2016. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen értelmes kérdést tettem fel, te okos. a kígyó valószínűleg csúszik.értelem szerűen ha a kígyó farkától indulsz el a feje felé, mikozben az előre halad, akkor többet kell lépned, hogy ejérj a fejéhez, mintha te visszafelé, vagyis a farkához sétálnál, mert közben ő azzal hogy előre halad úgymond segít, hogy hamarabb a farkához érj. ebben az esetben ha inkább hallgattál volna, bölcs maradtál volna..
2016. jan. 12. 20:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha inkább hallgattál volna, bölcs maradtál volna.."

Picit kisebb arc - és több logika jobban állna neked.

Biztosra vettem, hogy a kérdésed a kígyó hullámzó mozgásával kapcsolatos, csak kíváncsi voltam, hogy a te logikád szerint mitől természetes, hogy ebben a sorrendben indul valaki? Ha én akkor megyek a farkától a fejéig, amikor éppen ki van nyúlva a teste van, és akkor visszafelé, amikor "S" alakban van, akkor pont fordított eredmény jön ki.

Ahhoz pedig, hogy az eredményt ki lehessen számolni, ismerni kéne mind a kígyó, mint a teste hosszát lépéssel mérő személy sebességét.

Ha a sebességet nem vesszük figyelembe, akkor a kígyó hossza 15 lépés, mivel nem lehet hosszabb önmagánál, amikor a mozgásában éppen a "kinyúlt" fázisban van.


De igazad van, értelmes kérdés, és te is az vagy!

Na, további szép estét!

:-)

2016. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Ezt ebből nem lehet megmondani. Kell a sebesség..
2016. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
A kígyóé is, illetve a lépkedő emberé is.
2016. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez a kérdés egy régebbi zh-ban pontosan ilyen formában szerepelt. szerintem is szükség lenne még adatra.de elvileg egy szimpla logikai feladat, amit így is meg lehet oldani.
2016. jan. 12. 20:32
 7/14 anonim válasza:
67%

Nem túl bonyolult szerintem.

Ha feléd jön, te teszel 5 lépést, ő X "lépést"

Így ha elfele megy, 5+X lépésre van induláskor, és még 3x-et megy előre. Te meg ugye 15-öt. Így:

15 = 4x+5

2.5= X


Tehát a kígyó hossza 5+2.5=7.5

2016. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! erre gondoltam :D
2016. jan. 12. 21:23
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

15=4x+5

2.5= X


Ha X = ugyanannyi, mint a lépés sebessége, akkor oké. De a sebességről semmilyen adat nincs a kérdésben!

2016. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Milyen sebesség? Ez matek, nem fizika. Lépésekben, szakaszokban számolsz, nem méterben. Ha nem hiszed el ellenőrizd le, hogy így kijön-e. És X az,hogy a kígyó mennyi lépést tesz meg amíg az ember ötöt.(De ha úgy könnyebb az ellenőrzés, a válaszom szerint az ember pont 2-ször gyorsabban halad.) Ja és amúgy miért pontoztátok le a válaszomat??? Ha nem jó inkább cáfoljátok meg! És ne csak kötekedni tudjatok, törjétek egy kicsit a fejeteket és írjátok le, hogy szerintetek mi a megoldás!

(Már csak azért, mert előbb azt írta, a válaszom 46%-ba hasznos, és egy kicsit megsértődtem):(

2016. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!