Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csináljak, ha fizikából...

Ultraviolence kérdése:

Mit csináljak, ha fizikából és kémiából is bukásra állok? A tanulás kizárva, sajnos egyáltalán nem értem, és rettentően buta vagyok ezekből, valami kretív dolog kéne, amit értékel a tanár! 10. osztály

Figyelt kérdés

#kémia #fizika #kreatív dolog #bukás ellen
2016. ápr. 9. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez a megoldás... elkezded az alapoktól tanulni... akár valaki olyan segítségével aki érti, akár osztálytárssal, akár magántanárral.. az alapoktól. Más megoldás nincs
2016. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"A tanulás kizárva"

Így nem csoda, hogy bukásra állsz.


Ha matekból nem vagy jó, az elméletet akkor is meg tudod tanulni.

Ha képtelen vagy egyedül megtanulni, esetleg magántanár segíthet, de annak is csak akkor van értelme, ha hajlandó vagy tanulni.

2016. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Két évvel megelőzted a korodat - idén szeptembertől a szakgimnáziumi osztályokban nem lesz se fizika se kémia (se biológia, se földrajz).
2016. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ez a szakközepes osztályokra is kiterjed?
2016. ápr. 10. 00:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegnapi 23:52-as: erről valami linket tudnál adni ?
2016. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az átlagod? Tudom, hogy nem érted, én sem szoktam ugyanúgy 10.-es vaygok), de legalább az elméletet, vagy ha van rá lehetőség, nézz utána egy adott személynek, akit most vesztek, csinálj róla prezit, és add elő, ha van rá lehetőség, így a tanár is látni fogja, hogy igyekszel, és az elméletet pedig tanuld meg, hidd el, hogy meg lehet. Múltkor másfél órát küzdöttem a tanulással egy hármasért, de megérte.

Mi most a téma?

Tudom, egyébként, hogy nem könnyű, mert én is olyan vagyok, hogy nem értek semmit, vagy csak minimálisat, de ahhoz, hogy átmenj, erőfeszítést kell tenned, magadért tedd meg, hogy megpróbálod megérteni, olvasd figyelmesen és ne úgy gondolj rá, hogy te ezt nem akarod, mert úgy nem fog menni, ha nagyon nem sikerül, akkor kérj segítséget valaki olyantól, aki érti. Vagy akár kérdezd meg a tanárt, hogy mit tudnál tenni azért, hogy átmenj, hogy javíts. Tanárként neki sem az a célja, hogy megbuktasson, mert az őt is jellemzi. A lényeg, hogy ezt magadért kell megtenned, a sajt érdekeidet kell képviselned.

17/L

2016. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

>ez a szakközepes osztályokra is kiterjed?

-A szakközepes osztályokat szeptembertől szakgimnáziumi osztályoknak fogják hívni, de tantervük kifutó rendszerben marad a régi.

2016. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

>Tegnapi 23:52-as: erről valami linket tudnál adni ?

-Nem, még nem publikálta senki. A kerekasztal munkaanyagából tudom.

(Mondjuk elég durva, a nyolcadikosok és szüleik azt sem tudták, mire jelentekeztek...)

2016. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tanulás. Ne haragudj, én, mint egy abszolút művészlélek is azt mondom, hogy kreativitásra nem fogja megadni. Ezek a tantárgyak nem a kreativitásról szólnak, vagy legalábbis nem ezen a szinten. Az egyetlen dolog, amit csinálni tudsz, hogy fogod a 9-10. kémiakönyvet (a szervetlen kémia nem felétlen szükséges a megértéshez, viszont az általános kémia igen), és átnyálazod. Nem kell egyből tanulásra menni, van még időd, olvasd át értelmezd, a dolgozatokra pedig csak simán tanuld meg, mint egy telefonkönyvet. Egy idő után érteni fogod, remélhetőleg.

Fizikából nem vagyok igazán jó, de ha kémiából valamilyen kérdésed van, írj privit, szívesen elmagyarázom. :)


16/L (10. osztály, természettudományos tagozat )

2016. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!