Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a küzdés és a küzdelem...

Mik a küzdés és a küzdelem motívumai?

Figyelt kérdés
Tehát a feladat: fogalmazás 2-3 oldalban, a küzdés és a küzdelem megjelenése a magyar és az európai irodalomban. Miről lehet ebben a témában írni? Ezekre gondoltam eddig: küzdés betegséggel, küzdés keresztény üldözéssel, eszmékkel, de egyedül a betegség, amiről tudnék valamit írni, más nem jut eszembe. Kérem segítsetek!

2016. máj. 16. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Homérosz, Zrínyi Miklós (törökök), Egri Csillagok, 48-as forradalom és szabadságharc (Petőfi, Jókai).
2016. máj. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Amiről én írnék: belső küzdelem, ambivalencia, Caius Valerius Catullus. De vannak még itt jó témák, ha ez nem nyerte el a tetszésedet. Küzdelem eszmékkel: Radnóti Miklós és Faludy György összehasonlítása, avagy mennyire lehet magyar egy zsidó? Közdelem a cenzúrával: Pálóczi Horváth Ádám. Úgysem írhatom meg helyetted, de remélem, hogy tudtam segíteni.
2016. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben már majdnem el is készültem vele, nagyjából 2,5-3 oldal lett nagyjából, szerintem nem is lett rossz. Nagyon jól jöttek a tippek, de mivel főként magyar irodalomból kellett példákon át bemutatni a 11. osztályos tananyagból, ezért főként Ady háború ellenes és halálversei, Madách ember tragédiája, Babits háború ellenességéről írtam. Emellett a " a küzdelem, az élet önmaga" idézet köré írt magyarázó szöveggel, hogy mi a küzdelem stb írtam. Remélem valaki másnak is segíthettem ezzel, mivel erről nagyon nincs semmi elérhető információ, elég nehéz összegyűjteni emlékezetből, ha az ember már elfelejtette a tananyag egy részét.
2016. máj. 16. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!