Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. may jelentése? 8 szavas...

1. may jelentése? 8 szavas példamondatot tud hozzá valaki? 2. Angol fogalmazást kell írnom a címe My last holiday. Néhány példamondatot írnátok. Vagy valamilyen segítséget?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni.
2010. ápr. 11. 12:42
 1/4 anonim válasza:

A "may" jelentése: lehet. (nagyobb a valószínűsége, mint a "might"-nak)

Példamondatot azt sztem te is tudsz írni (nem kell hozzá sok ész)

A fogalmazással kapcs. annyit, hogy szedd részekre, amit le szeretnél írni:

1. bevezetésben leírod hogy merre/mikor/kikkel vtál nyaralni és hogy hogy jutottál el oda pl. kocsival, vonattal stb.

2. a tárgyalásban leírod részletesen hogy mit csináltál. pl. merre/mit csináltál, milyen volt az idő, mi tetszett a legjobban...stb.

3. a befejezésben pedig célszerű azt írni, hogy h érezted magad + pl. h ezt volt életed legjobb nyaralása és h szívesen visszamennél még egyszer az adott helyre


Remélem tudtam segíteni :)

2010. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagy segítség volt...

De azért valaki írhatna nekem egy példamondatot...(angolból tök hülye vagyok..:$)

2010. ápr. 11. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:

a may szolgálhat lehetőség, engedély kifejezésére (pl. it may rain - lehet hogy esni fog vagy you may enter - beléphetsz) de előre nem látható eshetőséget is kifejezhet (pl. I may be wrong but I think - lehet, hogy tévedek, de úgy gondolom, hogy..)


a fogalmazásokkal mindig az a gond, hogy innen a gép másik oldaláról nem tudhatjuk, hogy milyen szinten beszéled a nyelvet, milyen nyelvtani egységeket vettetek már át. itt egy példa azért, de nem tudom mennyire lesz számodra érthető vagy épp könnyű:


"My last holidays were my longest holidays, and I think that I learnt how to spend the time. I enjoyed a lot with my friends, and my family, and I met new people too, because I was in different places during the summer, and I wanted to meet people everywhere.


The first place I visited was Calpe, a town in Alicante, because I was invited for some days by a friend who has a house there. I went with some friends, and we spent there just five days, but it was enough time to want to come back next summer! We stayed on the beach for hours, in the mornings, just lying and asleep, taking enough energy for the rest of the day and for the night! At night, we went out until next morning. We danced, met people, walked near the beach... while we watched the moon in silence.


Next, I went to Paris with my parents and my sister. Actually, I did not go to Paris, I went to Disneyland. We stayed there for four days, and it was really unforgettable. When I saw the park, I opened my eyes the most I could and I did not close them until the night at the hotel. I felt like a little girl again.


Finally, I was in Salou. My parents looked for a really relaxing time, and we were on the beach for some days. There, we did not visit anything, we were there just to rest. After those days, we came back to Madrid, and, unfortunately, we had to start our routines again."

2010. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azta köszönöm ez nagyon jó. =)
2010. ápr. 11. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!