Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fiamnak házira írnia kell egy...

Fiamnak házira írnia kell egy levelet Mátyás királynak, mint hű katonájának legyen oly szives adományozzon nek egy bírtokt. Hogyan kezdjünk neki? megszólítás, stb? Köszönöm annak aki segít😃

Figyelt kérdés

#levél #Mátyás királynak
2016. jún. 2. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Valahogyan így kezdhetnétek:

Felséges Királyom !


Bocsásd meg nekem, hogy sok teendőd közepette levelemmel zavarlak!

Jó okom van erre.

Hosszú évek óta híven szolgállak Téged, a Fekete seregben idáig sok országba követtelek és vettem részt emberpróbáló ütközetekben szeretett hazámért.

Bécs alatt a csatában is vitézül harcoltam, de karomon és testemen súlyos sebeket ejtett az ellenség fegyvere.

Csak bajtársaim és a felcserek gyors segítsége mentette meg életemet.

Mai napig felkötött, bepólyált karral járok, a csatákban többé nem harcolhatok, bár az volt életem eddigi értelme, hogy oldaladon, a dicsőséges Mátyás király mellett küzdhettem.

Zászlóid alatt, a Fekete sereg katonájaként mindig megálltam a helyem, ezt feletteseim is igazolhatják.

Elviseltem, hogy családomtól távol hajtottam nyugovóra fejem, nem berzenkedtem sorsom miatt.

Arra kérem Felségedet, induljon meg szíve rajtam, hű alattvalóján és eddigi tetteim jutalmául egy darabka birtokot számomra adományozni méltóztassék !

Így magam és családom megélhetése biztosított lenne, földemen még hosszú ideig gazdálkodhatnék.

Fiaimat Királyom és a haza szolgálatára nevelhetném.

Bocsásson meg Felséged, ha kérésemet netán tolakodónak találná !

úgy érzem, földbirtokos gazdaként is hajthatok hasznot, királyom, országom és népem javára munkálkodhatnék.

Reménykedem Felséged jóindulatában és megértésében, hogy ügyem kedvező elbírálásra talál majd.


Mélységes tiszteletem és hódolatom

hűséges alattvalója


xy



Kelt, az Úr 1485. esztendejében, június havában


Végül is nagyjából megfogalmaztam, tegyétek még hozzá, ami fontos lehet, és nekem nem jutott eszembe !

Üdvözelttel !

2016. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!