Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázza ezeket a...

Valaki elmagyarázza ezeket a matek feladatokat, hogy mikor, miért és hogyan használjuk? Hiányoztam és nem értem.

Figyelt kérdés

[link]


Köszi előre is!


2010. ápr. 15. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladatban először visszaszámoljuk a cosinus-t (a számológépeken úgy szokott lenni: cos^-1, vagy hasonló).

ez 45,57 fok, de ez ismétlődik, ha elképzeled a cosinus hullámot, vagy egy egységsugarú körben ábrázolva, akkor beláthatod, hogy 360 fokonként ez ismétlődik, akárhányszor, tehát ha beírod a számológépbe: 45,57+360, vagy 45,57+720 ..., és annak a coszínuszát veszed, akkor az ugyanaz lesz, mint a 45,57-nek, 0,7.

k eleme Z azaz az egész számoknak.

Illetve a második megoldás úgy jön, ki, hogy kivonjuk 360 fokból (tudom, ott nem 314,43 van, ez azért van, mert egy egységsugarú körben, ha visszafele mész 45,57 fokot, az olyan, mintha a 360 fokból vonnád ki, lehet ellenőrizni).


Második feladat ugyan ez, csak színusz-t veszünk.

Színusznál fontos, hogy (egy egységsugarú körben az Y tengelyen ábrázolnánk) nem 360 fokból, hanem 180-ból kell kivonni, hogy a második megoldást megkapd.

Itt is k eleme Z.


3. Tangesel annyira nem foglalkoztunk az iskolában, de a számológépbe a tangest visszaszámítva úgy nézem meg lehet kapni a megoldást (tan^-1). Itt is 180 fokonként ismétlődik.


Az 5. feladat: az egy azonosság: sin^2x = 1-cos^2x, és fordítva is igaz cos^2x = 1-sin^2x

Evvel behelyettesítve kapunk egy másodfokú egyenletet, amit a megoldóképlettel megoldunk, így kapunk két eredményt, az 5/2 egy rossz eredmény, mert nem 0-1 közt van, a színusz és a coszínusz csak ezeket az értékeket veheti fel.

A -1/2-et pedig visszaszámoljuk: -30 és 210 lett

Ha a másik megoldás is jó lett volna, akkor 4 megoldás lett volna.

2010. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, megértettem! :))

Még annyi kérdésem lehetne, hogy az első 3 feladat milyen típusú feladatokban lehetséges? Vagy ezek önmagukban egy-egy feladatok?

2010. ápr. 15. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Önmagukban egy-egy feladat.

De például az utolsó feladatnál is ugyenezeket használtam (pontosabban csak a színusz-t), csak ott nem részleteztem a kiszámítását.

2010. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2010. ápr. 16. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!