Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tapintás höérzet fájdalom...

Tapintás höérzet fájdalom érzékelés a börön. Ezekröl kellene irnom segitség?

Figyelt kérdés

kerestem neten de nem találtam valami jo kis rövid és érthetö szöveget.

szeretnék segitséget kérni.

köszönöm


2010. ápr. 20. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Írjál a hideg allergiáról! Nekem az van! Már plussz 5 fokban előjön, de a minuszokban félelmetes. A kézfejemen, piros foltok jelentkeznek, ami átmegy lila színekben, és valósággal megdermednek az ujjaim tőle. Még fogni sem tudok olyankor és nagyon fájdalmas. Amikor meg a hidegről bemegyek a meleg lakásba, kissé feldagad, és azután szépen elmúlik. Nincs rá gyógymód, csak a kesztyű.
2010. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

itt írhatsz a nyomás érzékenységről, de konkrétannem értem a kérdésed

szerintem itt azon lenne a hangsúly, hogy sok az idegvégződés, a legnagyobb érzékszervünk a bőr, miket képes érzékelni, hogyan reagál rá. Részeket keress ne ezt konkrtan

2010. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ezekről a receptorokról kellene írnod, nem?

Ezekre keress rá:

Wagner-Meissner féle végkészülék, Ruffini végtest, Krause-végtest, Merkel-féle tapintósejt, Vater-Pacini féle test

2010. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!