Ezt hogy kell kiszámolni? (a többi lent)

(1+√2)x2-(1-√2)x-2√2=x-3+√2
2017. jan. 17. 17:54
 1/2 anonim válasza:
51%
Sokkal egyértelműbb lenne, ha mondjuk egyértelműen jelölnéd, hogy az egyenletben melyik x jelenti a szorzást és melyik ismeretlent. Azonfelül a műveletekben szorzás van, vagy replusz? Mert az X az nem szorzás, hanem replusz művelet.
2017. jan. 18. 06:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent atviszel a bal oldalra, egyszeru masodfoku egyenlet.


(1+√2)*x^2+(√2-2)*x+2-3√2=0 //ax^2+bx+c=0

a= (1+√2)

b= (√2-2)

c= 2-3√2


x1,2=(-b+-gyok(delta))/(2*a)

delta= b^2-4*a*c

2017. jan. 18. 16:59