Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet húrnégyszögben...

Hogyan lehet húrnégyszögben szögeket kiszámolni, ha 1 szög sincs megadva?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt elárulod, hogy mi van megadva? (Mi a feladat PONTOS szövege?)
2017. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek alapján megvannak adva a húrnégyszög oldalai. Esetleg ha megvannak adva még az átlók feltudsz írni egyszerűen minden szögre egy koszinusz-tételt


Ha nincsenek -az átlók adatai megadva- sem kell pánikba esni, egyszer mintha levezettem volna, hogy anélkül is meglehet oldani ha egyazon átlóra írod fel a két szemközti szögre a koszinusztételt, majd összeadod a két egyenletet.


Végül kihasználod majd, hogy az egyenlet bal oldalán két olyan szög koszinuszának összege szerepel, ahol a két szög összege pontosan 180 fok. Ekkor viszont az összegük 0. És kitudod számolni az átló nagyságát, abból pedig visszatudsz menni a koszinusz-tételhez a szögekhez. Tádá

2017. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ABC háromszög belső szögeire igaz, hogy a γ=β+α/2. A háromszög köré írható körének középpontja O, a C csúcsból szögfelezőt szerkesztünk, és ahol metszi az AB oldalt azt a pontot D-nek hívjuk. Az ODAC négyszög, amit kapunk egy húrnégyszög. A háromszög szögei a kérdés. (csak elindulni segítsetek mert ötletem sincs).
2017. jan. 18. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A szöveg első mondatát én már megértettem:

[link]

Te is? Ott egy kérdéssel fejeztem most be. Válaszodtól függően, a fenti link tartalma változni fog?

2017. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez egy emelt szintű versenyfeladat 1 megoldás lehetséges az szóval a C pont tologatása tuti nem jó.
2017. jan. 18. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, megpróbáltam megmutatni, hogyan lehet eljutni a megoldáshoz. Látom, tárgytalan. Kérlek, ne nézd meg többet a fenti linket!
2017. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!