Hangossan vagy magamban érdemessebb olvasni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a tanárom mondta egyszer, hogy olvasni sokkal jobb fenthangon, mert jobban fejleszti a kifejezőképességet, és a tanagyagot is így tanuljuk. Mi igaz ebből? De nekem gyorsabbnak tűnk a magunknkban olvasás. Azt, hogy minnél gyorsabak legyünk csak is olvasással lehet megoldani, nincs valami praktika?( kicsit buta kérdés)


UI:elnézést a helyesírási hibákért, és csak a hozzáértők válaszoljanak :)



2017. jan. 19. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, milyen típus vagy.

Aki olyan, hogy a hallott szöveget jegyzi meg jobban, annak tényleg jó (bár sajnos elég lassú) módszer.

Aki vizuális típus (mint pl. én) vagy olyan, aki úgy jegyzi meg legjobban az anyagot, ha leírja, azok számára ez semmit sem segít, sőt, állati idegesítő is lehet.

2017. jan. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nincs igaza. Annak jó hangosan olvasni, aki akadozva, nehezen olvas. De aki gyorsan, annak már nem. Én sokat és gyorsan olvasok, és nem szeretek hangosan olvasni, mert a szemem gyorsabban jár a sorokon, mint ahogy kimondom a szöveget.
2017. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

fejleszti a kifejezőképességet - ez igaz, ezért igen érdemes néha hangosan olvasni szövegeket - főleg aki kicsit nehezebben kommunikál.

Tanuláshoz nekem jobban bevált: magamban olvasom és jegyzetelek közben - Először csak olvasom, másodszorra jegyzetelek, harmadikra a jegyzetem olvasom és az alapján még megnézem, amit még nem tudok - már tudom is.

2017. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, az olvasás viszonylag jól megy, de szeretném fejleszteni. Igen hangossan kicsit lassú.
2017. jan. 19. 09:00
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia !

Sok jó tanácsot kaptál az előttem válaszolóktól.

Én is hozzáteszem a magam tapasztalatait.



Ha verset kell tanulni, azt mindenképpen hangosan olvasással majd felmondással javaslom.

De más tantárgy esetében is hasznos lehet, ha például nehezebben fejezed ki magad.

Ha vissza kell mondanod valamit,/szóban felelsz/ pl. történelmet, irodalmat, stb. ha a hangosan olvasás után /kb. 2x/ még hangosan el is mondod a saját szavaiddal az anyagot, akkor biztosan tudni fogod másnap, ha kihívnak felelni.

A szókincset, a kifejezőkészséget valóban javítja a hangos olvasás, elmondás.

Szerintem, ha az ember "magában olvas", elkalandozhat a figyelme közben, a hangosan olvasásnál ez nem történik meg, mert kétféle dologra is kell koncentrálni, a beszédre és az olvasásra.

Ettől függetlenül igen, mint azt előttem is írta valaki, számít, hogy ki milyen típus !

2017. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha egy szöveget kell memorizálnod, és könnyen és jobban megjegyzed, amikor kimondasz valamit, szerintem igen. Mivel lassabban haladsz, és egy "megállóval tovább" jut az agyadban a tudatosításban, ez nem rossz módszer, ha kifejezetten érteni szeretnéd a szöveget. Regénynél, hasonlóknál szerintem nem fontos.
2017. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
hangosan ha megteheted és senki nem hallja még a szomszéd sem
2017. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam mindkettőt, a tanulás szempontjából a hangos olvasás vált be, viszont a gyors óra előtti ismétlés azt magamba

Valamint ha csak úgy olvasok, pl egy könyvet, akkor mindenképp magamban

2017. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én elég rosszul látok, de szeretek olvasni és ez miatt igen lassan olvasok úgyhogy én kipróbálom a hangosan olvasást.
febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!