Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a válaszok az ODÜSSZEIÁVAL...

Mik a válaszok az ODÜSSZEIÁVAL kapcsolatos lenti kérdésekre?

Figyelt kérdés

1. A következő nevek a mű legismertebb szereplőit jelölik. Kapcsolja hozzájuk legjellemzőbb állandó jelzőiket! /Egy névhez egy jelző is elég/

Pallasz Athéné:

Zeusz:

Hermész:

Télemakhosz:

Odüsszeusz:

Kalüpszó:

Poszeidón:

2.Kalandjai során egy helyen fogságba esik Odüsszeusz. Ki tartja fogva anélkül, hogy a fogság szó eredeti értelmében illenék a helyzetre?

3. a) Az istenek közül ki állandó segítője Odüsszeusznak?

b) És ki közülük a legnagyobb ellensége?

c) Miért?

d) Hogyan határoznak az istenek Odüsszeusz sorsáról?

4.a) Milyen sorsra jut Odüsszeusz családja és háza távollétében?

b) Melyik isten tanácsát fogadja meg Télemakhosz az eposz első énekében?

c) Mit tanácsol ez az isten Odüsszeusz fiának?

5. Odüsszeusz közben elindul hazafele.

a) Min utazik?

b) Miről nevezetes ez az utazási eszköz?

c) Hová vetődik el rajta?

d) Hány napig tart az útja odáig?

e) Mi vet véget ennek az utazásnak?

f) Mi köze volt Nauszikaá álmának hősünkhöz?

6. Odüsszeusz szívesen mesél kalandjairól. Egy ízben alig-alig sikerült a Küklopsz elől elmenekülnie. Említsen meg legalább két cselt, melyet Odüsszeusz az óriással szemben alkalmazott!

7. A cselhez nemcsak Odüsszeusz, de felesége is szívesen folyamodott. Mi volt Penelopé csele?

8. a) Hazatértekor ki ismeri meg azonnal Odüsszeuszt?

b) Mivel bizonyította Penelopénak, hogy ő Odüsszeusz?

c) És apját mivel győzte meg személyazonosságáról?

d) Hogyan tesz rendet Odüsszeusz saját házában?



2017. okt. 29. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

1. Ön rossz kategóriába írta a kérdést.

2. Különösen ellenszenves a "ha nem segítetek egyes lesz" kulcsszó.

2017. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

1. Jelentettem, hogy rakják át a kérdést.

2. Különösen ellenszenves a "szex" kulcsszó.

2017. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"ha nem segítetek egyes lesz"

Te nem segítséget akarsz, hanem azt, hogy valaki írja meg a leckédet. Egyes lesz? De legalább érdemeidnek megfelelően.

2017. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
minek josztok egy kerdesre valaszolo oldalra ha csak koteledni tudtok patkanyok?
2017. okt. 30. 09:38
 5/9 acelsziv ***** válasza:
83%
se egy "kérem" se egy 'köszönöm' Csak a követelőzés és a fröcsögés. Menj szépen oda anyádhoz, hogy irasson át téged a gyogyóba, mert túl hülye vagy még a háziasszonyképzőhöz is.
2017. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
probaltam azzal hogy kerem de ha ismerned a gyakorikerdeseket nem lehet kelelest irni a kerdesbe mert azt irja idezem “az emberek anelkul is valaszolni fognak”..aha kiveve ha ilyen gyokef gyasz elettelen genyok jonnek ide mint ti -.-
2017. okt. 31. 10:49
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Nem kötekedni szeretnék, de az emberek legtöbbje helyett nem írták meg a házit. Helyettem sem általában, max segítettek benne. Nem lettem bankigazgató vagy milliomos, de ha még a kivonatot se olvasod át, akkor a belekérdezéseknél fogod megkapni az egyest. Lehet hülyén hangzik, de a kritikus hangok a te érdekeid szolgálják, hogy ne maradj teljesen hülye, hanem fejlődj. (A teljesen hülye kijelentést az alábbi, általad leírt szavakra, kifejezésekre alapozom:

- "josztok", ami jobb esetben "jösztök" lenne, de inkább a "jöttök"

- a válaszadók le"patkány"-ozása

- utolsó hozzászólás beli párszavas jelzők.

)


Nem kizárólag a tanulással, de némi IQ-val és EQ-val is akadhatnak feléd problémák. De egyiket vagy másikat még elnézzük tekintettel a nehéz családi körülményeidre.


Remélem azért sikerült az elmúlt 2 napban az olvasónaplót, kivonatot, összefoglalót elolvasni és megírni és nem lett egyes.

2017. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Bocs, ha kicsit szétszórt volt az eleje, de annyi mindent szerettem volna írni, hogy egyik válaszból a másikba ugrottam. A félbehagyott gondolat a bankigazgató után az szeretett volna lenni, hogy amennyiben nem tanulsz, ne is várd, hogy 8 általánossal kapkodni fognak érted a munkahelyek.
2017. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mi kozod van a csaladi allapotomhoz? uristen milyen szerencsetlen elettelen emberek vannak itt
2017. okt. 31. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!