Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fősulisok! 1 hónapban kb...

Fősulisok! 1 hónapban kb mennyi pénz megy el, összesítésben mindenre?

Figyelt kérdés

koleszos szeretnék lenni az havi 15 ezer, buszköltséget csak azt tudom, hogy heti 2 ezer lesz (lakhelyemtől busszal megyek, 1000 oda, és ugyanennyi vissza)

Hallottam olyat is hogy 70 ezret simán el lehet költeni havonta....Hát nekem ennyi pénzem tuti nem lesz...:S


mennyi pénz megy el kajára, netán bulira, szórakozásra, egyéb költségekre?


Röviden: 1 hónapban mennyi költőpénzt kapsz / viszel?


2010. júl. 12. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
szerencséd van, h koleszos leszel, albira szokott elmenni a sok pénz. Kaját adnak a koleszban, nem? Arra már akkor nem is kell költened (max. nagyon minimálisat). Ha nem a legdrágább helyekre mész és nem iszol sokat, akkor a bulikat is meg lehet viszonylag olcsón úszni. Szerintem havonta max. 50.000ft lesz, ha nagyon spórolsz, ennél csak kevesebb lesz :D
2010. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

igaz nem fősulis vagyok, hanem egyetemista, de kb költségekbe ugyanúgy állunk :)

Hülyeség hogy elmegy 70 ezer ft! Max hogyha albérletet is fizetnél.

150 kmre lakom a lakóhelyemtől, vonatbérletem van, ez kb 10 ezer egy hóra, plusz buszbérlet kb 3500 ft.

Ezenkívül, hogyha fent vagyok a koliba, akkor minden napra kapok egy ezrest, szval durván egy hétre kapok 5-6 ezer ftot. Szórakozásra nem sok megy el, nem igazán járok, az egyetemi klubba ingyenes egyetemistáknak a belépő, illetve elvagyok egész este egy ásványvízen mert nem iszom alkoholt :)

Hogyha kedvem van edzőterembe járni, vagy sportolni, szerencsémre üdülési csekkel megoldható, anyáék szoktak adni nekem 2 havonta egy 10 ezrest, hogy fizessek be vhova, hogy kikapcsolódjak kicsit.

És mivel lány vagyok néha meglepem magam 1-1 ruhával, persze olcsóbbal, ezt vagy én spórolom magamnak össze, vagy kérek szüleimtől max 2 ezer ftot.

Könyveket fénymásoltatni szoktam, ha meg kell venni vmit, azok is egyetemi jegyzetek, szval 2 ezer ftból kijön egy kis könyv, egyébként a fénymásolásokat könyvenként 1500 ftból megszoktam úszni! :)

Hát kb ennyi :)

Ja, és koli egy hónapra 14 ezer ft nálunk.

2010. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

A havi 60-70E simán elmegy, ha nem vagy nagyon takarékos! Kolesz + utazás 25000 Ft egy hónapban, kaja napi 7-900 Ft, mondjuk hó végére kijöhet a 20.000 Ft, Szórakozás, sport 5-10000 Ft, ezen kivül a tankönyvek, jegyzetek, füzetek, fénymásolás dija, telefonszámla, UV dijak, elég sok pénzt elvisznek.

Kedves első hozzászóló, amig nem próbálod ki a kolis életet, ne irogass hülyeségeket, kedves második hozzászóló, amig anyuci-apuci adja a pénzt, addig elképzelésed sincs arró, hogy mennyi pénzre van szükséged 30 napra.

2010. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Már te is elég soknál tartasz... egy havi kolid + utazás 4szer a hónapban az 25000. Nálunk nincs a koliban kaja, és szerintem ez az általános. Sokan csinálják, hogy a szüleik főznek egy csomó mindent és pár napig azt melegítik a koliban.

a 70000 az túlzás, egyik csoporttársamnak megy el ennyi, de ő albérletben lakik.

2010. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Én főiskolás vagyok! Én nagyon olcson uszom meg mivel a szüleimnél lakok közel van a suli igy 5000 a közlekedés havonta dolgozom mellette és a főnök megengedte h ingyen fénymásoljak és nyomtassak az irodában igy a könyvek is ingyen vannak. Kapok étkezési jegyet havi tiz ezret nálunk egy menü 490 szóval azt ebből oldom meg. Tandijat nem kell fizetnem. De ez csak én vagyok van barátnőm

aki kolis 15ezer a koli a közlekedés mellé neki 14 ezer tandijat részletbe fizeti havi 30 ezer. Kaja kb 20 ezer bulik hetente 2-3 ezer (én nem bulizok nagyon) Könyvenként 1500 a fénymásolás ez félévente 10-20 könyv.

2010. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

azt mondják, van kaja a koleszban, de egyszer egy nap, és nagyon silány....

szóval kajára is kell költenem, bár úgy lesz, ahogy írták, hogy itthon megfőzünk egy csomó kaját, és azt viszem...

eddig úgy terveztem nem dolgozok fősuli mellett, de lehet hogy muszáj lesz.

2010. júl. 12. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
én 50ezret kaptam havonta. ebből 9ezer volt a koli, 20ezer a hazajárás, 3000 a helyi bérlet. A kaját a koliban főztem magamnak, vettem jegyzetet meg elég sok könyvet (nem csak tankönyvet), és bőven kijöttem belőle. Havonta kb 5ezret félre is tudtam tenni.
2010. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Takarékos üzemmódban cirka 1000Ft-ot költesz egy nap. Ehhez jön a koli a közlekedés, a váratlan költségek...

Ha picit jobban szeertnél élni, de még mindig nem fényűzően, akkor inkább napi 2000Ft-tal számolj.


Drága az élet.

2010. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem bulizol akkor nem olyan vészes, a kaját simán ki lehet hozni napi 5-700 forintból ha magadnak/magatoknak főztök.Az ital viszi el az egyetemisták pénzét:)
2010. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En nagyon takarekos eletmodban eltem a fosuli alatt, es szinte az osztondijbol kijottem, plusz hetvegente persze mikor hazamentem, anyuek mindig adtak vmennyi penzt, kb 5000et, es volt, hogy maradt belole...(az igaz, hogy koliban, otthoni kajaval, ingyen fenymasolassal, suli altal fizetett varosi buszberlettel....)
2010. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!