Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jogtalanul kizárnak a...

Ha jogtalanul kizárnak a felvételi eljárásból kihez fordulhatok jogsértésért? ( ZMNE )

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre két szakra(Katonai vezető, had és biztonságteknikai mérnök)

Bemeneteli követelmények:

-Érettségi(Kitűnő lett mind az öt)

-angol vagy francia nyelvvizsga(angol középfok komplex)

-Alkalmassági vizsga(megkaptam az alkalmas minősítést)

A ZMNE nem töltötte fel mindkét jelentkezési helyemhez hogy sikerült az alkalmasságim(csak a mérnökire)

Felhívtam a felvi.hu ügyfélszolgálatát aki mondta hogy a ZMNE-t hívjam.ZMNE-en belül fél óra telefonálgatás után megtalálták az illetékes titkárát akivel beszéltem és mondta hogy másnapra(szombat) minden rendben lessz.Korrigálják a hibát.Nem töltötték fel ezidáig és kizártak a felvételi eljárásból ,még a mérnökiből is pedig ott minden rendben volt már:S Nem tudok senkivel sem beszélni telefonon.MINDEN papírt időben elküldtem és mindenem rendben van:S Lehet hogy az ő hibájukból nem vehetek részt a felvételiben?Kihez fordulhatok?Pl:Ombudsman vagy kihez?


2010. júl. 18. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd meg ezt az oktatási hivatalnak, esetleg a felvi jogásznak, sőt én a helyedben még telefonálgatnék néhányszor.
2010. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A dékánhoz. Majd ő hoz egy határozatot. Ha nem fogadod el, akkor a rektori tanácshoz tudsz fellebbezni. Az ellen pedig a bírósághoz.
2010. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Ügyvédhez..


Be kell perelni az iskolát!!


Ügyvédi megkeresés az igazgatóhoz!!!


Azonnal meg fogják oldania problémádat!


És a levélben tessék hivatkozni arra a kókler fszra akivel telefonon beszéltél!!

2010. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Holnap lehet még fellebezni a felvi szerint.A felvi munkatársa azt mondta h ő nem érti miért van ez a zmne írta nekik hogy zárjanak ki...:S Holnap megpróbálok a ZMNE-vel megoldást találni.Ha nem akkor a dékánt hogy tudom felkeresni?
2010. júl. 18. 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha van külön fellebbezési lehetőség a döntésük ellen, akkor csináld úgy, ahogy ott írják, ahol a fellebbezési lehetőségről tájékoztattak. Aztán várd meg a határozatukat.


A dékánt fogadóóráján tudod felkeresni, ez nyilván fent van a honlapjukon is. De a fellebbezésedet úgyis neki kell elbírálni, úgyhogy találkozni fog az ügyeddel.


Csak a fellebbezési határidőből ne fuss ki, mert az jogvesztő. Ne érdekeljen, ki mit mond neked szóban, ha holnap nem kapsz egy írott papírt arról, hogy korrigálják a hibát, akkor add be a fellebbezést.

2010. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

szegény :( nekem is 2x kellett elküldtenem minden adatomat,mert a felvin nem jelezte ki, h megkapták...írtam mellé kísérőlevelet, h tudom bizonxítani, h elküldtem már korábban is ugyanezt, és ha nem kapják meg megint, bíróság lesz belőle...2 nap múlva érdekes módon fenn volt minden felvin...szr a rendszer, ez van :(

Dékánnál próbálkozz meg felvinek írj és hívd őket, ha tudod igazolni, h elküldted, nem lesz gond

2010. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fennakadtál valamiféle átvilágításon? Mondjuk voltál az elmúlt években tünteni, vagy ilyesmi..
2010. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ezen akadt fent, akkor minimum el kellene mondani az indokot szerintem...
2010. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

"Tisztelt Felvételiző!


Ezúton tájékoztatom, hogy a felvételi eljárást megelőző átvilágításunk nemzetbiztonsági kockázatot tárt fel az Ön személyével kapcsolatosan. Tudomásunkra jutott ugyanis, hogy Ön két évvel ezelőtt, középiskolája menzáján, barátja azon kérdésére, hogy meghívná-e ebédelni, a következő kijelentést tette: 'mi vagyok én, a perzsa sah".

Tekintettel arra, hogy az Irán néven is ismert Perzsia ENSZ embargó alatt áll, valamint NATO tagságunk szempontjából nem tekinthető baráti országnak, származása feltárása után intézményünknek nem áll módjában Önnel hallgatói jogviszonyt létesíteni.


Puszi:

Dékán"


...

2010. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez jó xDD
2010. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!