Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Apáczai humán tagozat?...

ELTE Apáczai humán tagozat? +Pontszámítás?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha mesélnétek a suliről. Tanulás mennyisége, mennyi szabadidiő marad, illetve hogy milyen a közösség és a tanárok. Ami még érdekel, hogy mennyi eséllyel indítanak francia nyelvcsoportot? Mindenképp franciát szeretnék tanulni.

Nagyon megköszönném, ha valaki leírná, hogy hogy számolják a pontokat a humán tagozaton, mert kicsit elvesztem. Előre is köszönöm:)



2020. jan. 26. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem odajárok, szóval nem tudok róla mesélni.

A francia jó választás, én is azt tanulok:) Azt hogy általában indítanak-e nem tudnád esetleg megkérdezni ottani ismerős diákoktól/tanároktól vagy esetleg pl a titkárságon?

De abban biztos vagyok, hogy a pontszámítást fel szokták tüntetni a felvételi tájékoztatóban. Azt megnézted már vagy nem tudod értelmezni?

2020. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Asszem leesett a pontozás. A mateknak a felét veszik, ha jól értelmezem.


Így összesen (hozott ponttal együtt)lesz 69,3 pontom, amivel elvileg be kéne hívniuk a régebbi behívási határok alapján.

Mivel humánra jelentkeznék, nem hiszem h nehezen menne a szóbeli, szóval a 25 pontból minimum egy 20-at el tudnék érni szerintem (ha nem többet), amivel elvileg még felvesznek.


Mondjuk nem ezt a sulit jelölném elsőnek.

Abban esetleg segíthetne valaki, hogy másodiknak a Lászlót jelöljem vagy ezt? (A Lászlóba nagyon tetszik a biosz-kémia tagozat, csak ugye abból szóbeli is van, én nekem a tavalyi anyag annyira nem jött be, hogy most azt újratanuljam, szóval bár bejelölöm, elengedem. Viszont azután még a médiát ott szívesen a megjelölném.


Szóval nem tudom, hogy az Apáczait humánt, vagy az előzőleg felsorolt két Lászlós tagozatot írjam be..:/


Azt megkérdezhetem, hogy te hova jársz?:)

2020. jan. 26. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Én itt végeztem. Annak idején nem volt jó a hangulat, de állítólag mostanában nagyon jó. Nagyon színvonalas iskola, több kört fut a László körül. A francia pedig nagyon szép nyelv, de rendkívül kicsi a gyakorlati haszna, ezért ha teheted, inkább menj angolra, németre.
2020. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én angol mellett csak és kizárólag franciát szeretnék tanulni, a többi nyelv teljesen hidegen hagy.

Azt tudom, hogy a Lászlónál színvonalasabb oktatásilag, de a közösség, illetve a programok is vannak olyan élvezetesek?

Meg míg a Lászlóhoz 1 busszal eljutok, addig az Apiba be kéne mennem az Örsig, és onnan még metrózni. Persze ezt is kibírnám, nem erről van szó, csak nekem az ottani légkör is sokat számít.:)

2020. jan. 26. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, nem hinném, hogy ismernéd azt a sulit:)

Az előző ne vegye el a kedved a franciától, mert: Igaz, hogy a német európában fontos, de rajta kívül szerintem nem sokan beszélik, ilyen anyanyelvű oszág nincs is ott. Ezekkel szemben szinte minden kontinensen van olyan hely ahol a franciát beszélik, ìgy segít megnyitni a világot számodra.

Humán, média és biosz-kémia tagozat? Hát ezeknek így első látásra nem sok köze van egymáshoz:) Melyik érdekel jobban? Esetleg tudod mi szeretnél majd lenni?

Ne a távolság legyen a döntő, mert gondolom nem ugyanolyan messze vannak.

Ha meg igazán nem tudsz dönteni, akkor a légkör a legfontosabb. Mert mondjuk hiába mondják egy helyről, hogy jó, met elit, de ha a tanárok hülyére vesznek 4.5-ös átlag alatt, oda nem lesz sok kedvet járni. (Most ezeket ne úgy vedd, hogy erre a két sulira vonatkoztattam, mert már mint mondtam, nem járok egyikbe se)

2020. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Francia-angol jó választás. Nekem is így van, tanultam kis németet is, de az egyszerűen gyűlöltem.

Voltál esetleg nyílt napon valamelyik suliba? Vagy ismersz vkit aki odajár, és mesélne róla?

2020. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak az apáczai és a lászló jöhet szóba? Mirt pont ezeket választottad?

Biztos valamelyik jobban vonz mint a másik.

Esetleg ha voltak más opciók, őket miért tetted ki? Milyen szempontok alapján? Ha végig gondolod, ez is sokat segíthet abban, hogy végül melyiket teszed elsőnek, másodiknak, stb.

Miért ezek a tagozatok? A francia nyelv miatt? Ha csak ez az ok, akkor a legjobb választás egy kéttannyelvü vagy nyelvtagozat lenne.

Miért a biológia-kémia? Orvosi, állatorvosi vagy egészségügyi pályára készülsz? Ha nem, akkor is lehet dekes meg minden, de nem sok hasznod lenne később belőle pl a továbbtanulásnál. Főleg úgy, hogy ez a kettő nehéz párosítás sokszor önmagában is, nem hogy emelt szinten. Nem tudom hány óra van belőle, de azon is gondolkod el, hogy heti 3-4 orában is bírnád, úgy, hogy nem megy el a kedved tőle.

Miért média? Melyik része érdekel? Az újságírás, a rádió, a tv? Ezekről szívesen tanulnál? A történelmükről, adatokról, mindenről vele kapcsolatban, vagy csak inkább néznéd/hallgatnád/olvasnád?

Miket hallottál a sulikról? Jót/rosszat? És ezek mennyire hihetők?

2020. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, mind a 3 nagyon eltérő..:) Őszintén megvallva magam sem tudom pontosan, hogy mi szeretnék még lenni. A fizikán, földrajzon meg infón kívül viszont minden tantárgyat szeretek.


A nyelvek jól mennek, angolból már tavaly, 7.-ben letehettem volna a középfokút, de azért bennem volt a félelem, hogy mi lesz ha mégse sikerül. De idén mindenképp leteszem már. Ezért jelölöm elsőnek a nyelvekben kiemelkedő, inkább humánosabb sulit: a Madáchot.


Viszont 7. óta egy olyan jó biosz-kémia tanárom van, úgyhogy nagyon megszerettem ezt a két tantárgyat. A mostani fizikatanárom tanította még 5., 6.-ban a természetismeretet, és akkor érdekes módon utáltam, most meg csak a fizikát nem csípem (mily meglepő..:))

Bioszból inkább az emberi szervezet érdekel elsősorban, aztán esetleg a növények még, de az állatos rész egyáltalán nem.:d


A média tagozatot meg csak a Lászlóba néztem, mert ugye az szokott lenni, hogy a gyenge sulik szoktak ilyen dráma, média tagozatokat indítani, hogy betoborozzák az embereket, de hiszem, hogy a Lászlóba amellett is lesz bőven lehetőségem a tanulásra. Itt voltam nyílt napon, és ezen a szakon interjúkat készítenek, fotóznak, hanganyagokkal (stúdióban) dolgoznak, szóval eléggé érdekesnek tűnik. Én pedig egy kimondottam extrovertált, szociális személyiség vagyok, ofőm többször is mondta, hogy újságírónak kéne menjek.:"D


Az Api meg úgy jött, hogy úgy éreztem, hogy elrontottam a központit, de közbe mégse lett olyan rossz, így mondom lehet meg kéne próbálni másik erős suliba is jelentkezni. És bár budapesti listába az Api kb 5. helyen áll, a Madách meg a 11-12.-en, mégis a Madáchot választanám, egyszerűen elragadó számomra az a hely.

Amúgymeg azért a humánt választanám az Apiba, mert nem tudnék bioszból szóbelizni. Nincs erőm újratanulni a tavalyi anyagot.

Meg mint mondtam, kb minden tantárgy érdekel. Az irodalom különösképp.:) És ha nem is a humánnal mennék tovább, akkor is azokból kötelező érettségizni, és azért én ezt nagy előnynek tartom.


Francia kéttant a Kölcseybe tanítanak, azt is bejelölöm, de az összességében kevésbé jó suli az előbb említetteknél.


Sajnos csak sehova sem jár ismerősöm.


Mellesleg köszönöm az eddigi válaszokat! Mindegyikre ment a zöld kéz:)

2020. jan. 26. 17:22
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi az elírásokért..
2020. jan. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!