Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás mesters...

Nemzetközi gazdálkodás mesterszak mellé hány idegen nyelvet ajánlott tanulni?

Figyelt kérdés

Az angol felső gondolom alap.

Amellé még két-három felsőfokú nyelvtudás hasznos lehet?


Pl. ritka nyelvekből.


És ez legyen középfok, felsőfok vagy szaknyelvi tárgyalási szint?


Mennyire használnak külön szakfordítót/tolmácsot a cégek?



2020. márc. 16. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek engem is érdekelnének.
2020. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Angolul + egy célország nyelve ajánlatos. A német adódik természetes második nyelvként (rengeteg a német cég itthon), de ezen túl lehet franciát, kínait stb. tanulni. Érdemes reális célokat kitűzni. Mivel üzleti kommunikációról van szó, még a C1 szintű tudás is kevés a valós életben. Jobb két nyelvet tudni folyékonyan, mint négyet dadogva.
2020. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Mondhatni, amíg nincs célország meghatározva, addig a német és angol a legkézenfekvőbb ezek szerint...

Aztán ha a munkáltatónak van valami egyéb extra kívánsága, pl. olaszországi kapcsolatok végett az olasz nyelvet részesíti előnyben az angol mellett, akkor finanszírozza a nyelvórák költségeit?

Hogy működik ez a gyakorlatban munkáltatóknál?

Például egy másik sokkal életszerűbb példával élve: angol kínai nem olyan gyakori, ebből adódóan a megfelelő skillek megléte mellett nehéz lehet ilyen munkaerőt találni, holott a munkáltató kínai kapcsolatai végett pont ez lenne a cél.

Üzleti világban és a nyelvekben jártas személyeket kérdezném.

Most akkor ez hogy is működik gyakorlatban?

2020. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban ez úgy működik, hogy alapból az angol, német, francia nyelvek a leghasznosabbak (ebben a sorrendben), tehát ha nincs más preferenciád, akkor valóban angolul és németül érdemes elsősorban megtanulni. Viszont borzasztóan hasznos különlegesebb célországok nyelveit, elsősorban kínait és arabot tanulni, mivel például ha Kínával kereskedsz, akkor hiába angol a tárgyalási nyelv, sokan nem tudnak angolul + átvágnak a palánkon mint a szél (ld a kormány minapi beégését a maszkokkal például...).


Kínával kapcsolatban csak kevés tapasztalatom van, de amiket eddig láttam, hogy NAGYON hasznos tudni kínaiul. Telefonon fel kell hívnod valakit, sokan nem tudnak angolul, vagy ha utaznod kell, még az utcaneveket sem tudod kiböngészni... konkrétan ismerek embert, aki azzal csinált karriert, hogy a Külkeren megtanult kínaiul, utána kiment Kínába és ő volt a sztár, pont amiatt, hogy a kínai tudásával el tudott intézni bármit más magyaroknak, magyar cégeknek...


Ha holland, svéd stb. cégeknek dolgozol, nem kérnek holland, svéd stb. tudást, csak angolt. Viszont a francia cégek kérnek francia tudást, és ha nem tudsz, be is iskoláznak (a német cégek is beiskoláznak németre). Nekem az a véleményem, hogy angolul és németül kell nagyon jól megtanulni, és mellettük érdemes egy különleges nyelvet, szerintem kínait vagy arabot mellétolni. A francia nyelvtudás is nagyon hasznos, főleg, ha francia gyarmatokon akarsz kereskedni.

2020. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kínai nyelvtanuláshoz: [link]
2020. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi szépen a válaszod.

Tehát akkor jó, ha van legalább 2 nyelv ismereted, amelyikből az egyik az angol legyen az viszont a lehető legmagasabb szinten. A második nyelved pedig majd a munkáltató kénye kedvére igazítja ha te vagy neki a megfelelő munkaerő.(Amennyiben nem egzotikus nyelvről beszélünk, mint pl. kínai)

Legyen az német, francia, holland, akármi.

2020. ápr. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt még megkérdezhetem, hogy mi a foglalkozásod?
2020. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze. Stratéga vagyok az egyik legnagyobb európai (német) konszernnél, kint dolgozom a csoportközpontban Németországban. BGE marketing és CEU MBA végzettségem van.
2020. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!