Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eddig két emelt matekérettségi...

Eddig két emelt matekérettségin írtam meg gyakorlásként, saját tudásomból, természetesen függvénytáblázatot használtam. Az egyik (2019. május. ) 60%-os, a másik (2018. október) 72%-os lett. Szerintetek milyenre fogom írni?

Figyelt kérdés
Ami nem ment bennük, az a valószínűségszámítás, a többi hiba csak figyelmetlenségi hiba kb 2-3 db. De sajnos a valszám szinte egyáltalán nem megy. Hiába járok különtanárhoz, nagyon nehezen értem. Persze gyakorlok szorgalmasan.

2020. márc. 17. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy nem megy a valószínűségszámítás, ha ilyen kérdést teszel fel.

A helyes válasz: ebből a két adatból nem tudjuk, hogy milyenre fogod írni.

2020. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
61%
2020. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A valszám szerintem is hard nekem se ment még annó, de valamiért egyetemen át állt rá az agyam. Nézd meg hogy az utóbbi x érettségiken hány pont volt a valszám, ezt átlagold, számolj bele y mennyiségű figyelmetlenséget és kapsz egy majdnem valósághű eredményt.
2020. márc. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Írj meg többet is, két db feladatsorból nem lehet semmit kiszámítani. Bár egyébként sem, mert nem egy robot vagy, akire ráhúzhatók a matematikai modellek, a pillanatnyi lelki, egészségi állapotod, fáradtság stb is befolyásolják majd az eredményt.

Ha több feladatsort írsz, többféle feladattal találkozol, így kiderül, mi az, ami nem megy, és azt lesz idő gyakorolni. Élesben pedig kell némi szerencse is, hogy kifogd azt, ami a legjobban fekszik, de azért az elmondható, hogy akinek vannak rendes alapjai, de peches, az is összehoz legalább egy 3-ast. Én tavaly érettségiztem (hullabetegen), konkrétan 2 ponton múlt a 4-esem (figyelmetlenség miatt hibáztam), pedig pl. a val.szám nekem is kifejezetten rosszul ment, a kombinatorikáról nem is beszélve.

2020. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!