Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskola vagy OKJ tanfolyam?

Főiskola vagy OKJ tanfolyam?

Figyelt kérdés

Szeretnék újságíró lenni,de nem tudom,hogy mit válasszak.Mert igaz,hogy manapság a diploma nem sok mindent ér,de akkor is.

Tehát menjek el egy OKJ-s tanfolyamon újságírást tanulni,ami másfél év,vagy menjek főiskolára/egyetemre és ott tanulja újságírást jobb esetben 3-4évig? Sokan mondják,hogy nehéz elhelyezkedni még diplomával is újságíróként....

Tehát ha már próbálkozok és nem sikerül munkát találni,mint újságíró,akkor csak max 2 évet "vesztettem" el,még ha imádom is,de nem 4 évet.Habár nem lesz diplomám,de utána még mehetek főiskolára mást tanulni...

Érnék valamit OKJ-s újságíró végzettséggel,érettségivel,2-3 nyelvvizsgával?Remélem értitek a dilemmámat=D


2010. júl. 26. 12:59
 1/1 anonim válasza:
Szerintem inkább OKJ-s képzésre menj, sokkal több gyakorlatot oktatnak, és ha essetleg mégsem jönne be a számításod, akkor tényleg nem ment rá 3-4 éved. Most mindenhol azt szajkózzák, hogy nagyon nagy diplomás túlképzés van. Igazából úgy tudom ez a szakma nagyrészt ismeretségeken, kapcsolatokon múlik. Ha az van, vagy építesz, akkor menni fog OKJ-s képesítéssel is, ha nincs és nem is lesz, akkor a diplomáddal sem mennél sokra.
2010. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!