Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek főiskolára, de...

Ha felvesznek főiskolára, de a kollégiumba nem, akkor mivan?

Figyelt kérdés

Még nem esedékes a dolog, csak szeretek előre gondolkodni. Szóval ha mondjuk felvesznek a Nyíregyházi Főiskolára, ahova én eleve úgy jelentkezek, hogy kollégiumba szeretnék menni, de később kiderül, hogy nem vesznek fel(kollégiumba), akkor mivan? 200km-re lakom a sulitól, nem vagyok hátrányos helyzetű, az egy főre jutó jövedelem pedig nem annyira kicsi, hogy attól túl sok plusz pontot elvárhatnék.

Szóval ilyenkor van rá lehetőség, hogy a kollégium függvényében még csúszás nélkül átjelentkezzek másik suliba? Nyilván a felvételi listámon a következőre, ahova felvettek...

Vagy esetleg tudtok valamit a Nyíregyi kollégiumról? Mennyire telített?:)


2010. júl. 26. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Képes lennél azért átjelentkezni a 2. helyedre (amúgy nem lehet), mert nincs kolid? És ha 2 év után raknak ki a koliból akkor otthagyod a sulit? Az a szó, hogy albérlet mond vmit?
2010. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha ez megtörténne, akkor nincs más választás, mint az albérlet
2010. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem fognak azért átvenni máshova, mert nem kaptál kolit. Ha nem tudsz elképzelni magadnak más lakhatási formát, akkor válassz a jelenlegi lakhelyedhez közeli iskolát, ahová bejárhatsz.
2010. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Vagy albérlet, vagy kelsz 4kor minden reggel, és vonat... Sok választás nincs.
2010. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Eloszor kiderul, hogy felvettek-e a fosulira, majd kiderul, kb egy honap mulva, hogy felvettek-e koliba. Hogy lehete ennyi ido utan visszamondani a sulit, csak mert nem kaptal koleszt? Persze sok az alberlet, de lehet csak elso felevben lennel albis. Legalabbis nalunk ugy volt, hogy az elsosok altalaban nem kaptak albit, de masodik felevtol mar tobb eselyed volt. En csak 70kmre laktam a sulitol, megis volt 2 felev kivetelevel, mindig alberletem. Es se tesom, se hatranyos helyzetem, se ismerosom nem volt. Talan inkabb csak szerencsem...
2010. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*ket felev kivetelevel, mindig kolim.
2010. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért nem játszik az albérlet, mert sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy egy albérletet egyedül kifizessek, haverok nem társulnak, ismeretlenekkel meg nem szeretnék ennyire közösködni...

Dolgozni dolgoznék, de fősuli mellett, 18 évesen érettségivel vidéken... Necces :S

2010. júl. 26. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Márpedig ismeretlenekkel kell betársulnod. De szerintem túl sokat görcsölsz. Ha mondjuk vagytok négyen és találtok egy jobb albérletet, akkor már majdnem ott tartasz árban, ahol a koli. Ráadásul egy albérlet bulisabb is. ;D
2010. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem értem. Szerinted a koliban nem közösködnél idegenekkel? Albiban akár a szobád is saját lehet, a koliban többen lennétek. Az koliban huszonpár emberrel osztozol a konyhán és a fürdőn, az albiban meg max. 2-3-mal.
2010. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem álltam úgy anyagilag, h megengedjem magamnak a finnyáskodást, hogy nem társulok idegenekkel.. pár nap és már nem voltak idegenek, utána meg megismertem csoporttársam, azóta vele lakom..
2010. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!