Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ügyviteli szakgimibe járok...

Ügyviteli szakgimibe járok (Csorna) és ott hogy van az érettségi? Ügyviteli ismerekbe bele tartozik a gazdasági és vállalkozási ismeretek, a jogi ismeretek, a gépírás, az irodai alkalmazások gyakorlata és a levelezés? Vagy miből áll az érettségi?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz minden érettségit ötösre csinálni?
2020. ápr. 15. 09:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve még van üzleti kommunikáció hivatali protokoll óra is
2020. ápr. 15. 09:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatal oldalán fent vannak korábbi feladatsorok és az érettségi követelmények.
2020. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel erre az információra éheztem volna egy évvel ezelőtt, ezért válaszolok most, hogy már megvan belőle az érettségim.


Szóval, az érettségi több részből áll, az írásbeli első fele teszt kitöltős, elég könnyű válaszokkal. 10 kérdés szokott lenni, karikázós, aláhúzód, igaz-hamisos. Ez levelezési ismeretekre, ügyintézési protokollra vonatkozik, de igazából a 4 év alatt tanultakból bármi lehet benne.

Ezen kívül van benne Excel, nem túl nehéz műveletekkel. Majd gépelés. Nekünk a gépírás tanárnőnk mindig ijesztgetett, hogy 1700 leütést kell 10 perc alatt véghezvinnünk, de ez nem igaz. Annyi időd van mint a tenger. 3 órás az érettségi, akár fél órát is rászánhatsz a gépelésre - bár nem érdemes. Ebből a begépelt szövegből kell majd levelet csinálj, a leírást megtalálod az érettségi lapokon. Mi mellékletet is kellett szerkesszünk.

És nagyjából ennyi az írásbeli.


Aztán jön a szóbeli (nekem elmaradt). Ez 40 tételből áll, A és B részben. Ha a tanáraid jófejek, akkor kiadják a tételcímeket, esetleg át is beszélitek. Itt lesz kommunikációs tétel, ügyintézési protokoll, álláskeresés, stb, plusz levelezési ismeretek, ezen túl pedig gazdaság és jog is.


Nekem 89%-os lett. A szóbeli tételek nagyrészét tudom/tudtam, szóval szerintem ha lett volna, se fogott volna ki rajtam. Szóval nem nehéz 5-ösre megcsinálni. Én 30-40 perccel hamarabb végeztem (átnéztem mindent), pedig lassan gépeltem. Az érettségi napján az ujjaim cserben hagytak, eddig első voltam a gépelők közül 2700 karakter/10 perc sebességgel, most meg alig tudtam 10 ujjal gépelni.

A hibáimat is átnéztem mikor meg lehetett tekinteni, a 11 pont teljesen jogosan vonódott le, de figyelmetlenség az oka csakis. Szóval azt ajánlom egy héttel érettségi előtt gyakorold a gépelést, nehogy úgy járj mint én, és sokkal alaposabban nézz át mindent. Ne vedd félvállra mint én. Az idődet használd ki, excelnél vigyázz, az elején ha nem tudsz valamit, akkor tippelj a karikázós részt.

Ja, szóbelire kezdj el időben készülni, hacsak nem tanulsz meg egyből mindent amit a tanár mond. Én esetleg néhány tételem címét le tudom írni ha kell, de nem biztos, hogy neked is ezek lesznek.

2020. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4-es, nagy pofátlanság elkérni a kidolgozott szóbeli tételeidet? :D Reménykedem, hogy az őszi szóbeli is elmarad, mert fingom sincs az egészről, mármint az írásbeli 80% meglesz, de a franc akarja lerontani a szóbelivel...
2020. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es és 5-ös válaszolók! Tudnátok nekem segíteni? Írhatok privátban?
2021. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!