Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József Gimnázium...

Eötvös József Gimnázium Budapest vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a 005-ös kódú, hat évfolyamos, első idegen nyelv német osztályba jelentkeztem, és szerencsére felvettek. A központi írásbelin 75 (matek: 35, magyar:40) pontom lett, és a szóbelin 92,5 így összességében 167,5 pontot szereztem. A végleges lista előtt a 20. helyen álltam, végül szerencsére bekerültem a 15-be. Nagy dilemmában voltunk, mert evvel az egésszel nem volt nagy célom, és álmomban sem gondoltam, hogy felvesznek, végül jelentkeztem. Rossz dolog ebben az egészben számomra az utazás(az iskolától kb 20 km-re élünk, Pest alatt). Kérdéseim: Lesz időm a tanuláson kívül másra? (heti 5 edzésre járok) Milyen a közösség? Jók a tanárok? Van esélyem felvenni a többiekkel a ritmust? Ha téged is felvettek erre a tagozatra, kérlek írj! Előre is köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 2. 14:35
 1/7 anonim válasza:

Kedves leendő E5vös Diák!

Nagyon gratulálok a felvételhez, 1 évvel ezelőtt számomra is hasonló gondolatok társultak a jelentkezés beadásához, viszont mérlegeltem majd arra jutottam: semmi, de semmi veszíteni valóm nincsen/ legfeljebb nem vesznek fel../

Tehát most már ebbe az iskolába járok bár én a nyelvi-előkészítő osztályba, tehát a 7. illetve 8. évekkel kapcsolatban nem sok mindent tudok mondani, ebből következően azt sem hogy lesz-e időd a tanulásra. (ez a 0. nyelvi évem teljesen más mint amilyen a tavalyi volt általánosban)

Egyébként én közel 50 km-re lakom az iskolától, naponta utazok az imádott MÁV-val, volt hogy nem értem be az első pár órára (nem vicc és nem azért mert elaludtam..) a tanárok tolerálják, nem tudok mit csinálni ahogyan ők sem..

Alapvetően elmondható a tanárokról hogy törődnek a diákokkal, és ha nem is szimpatikus neked az adott tanár, mert hogy ő éppen pont a nem kedvelt akár kicsoda, azért a dolgozat írás dátumának megcélozásával tényleg megkérdezik előtte, jó-e az osztálynak/ csoportnak.

A közösség valószínűleg általánoshoz képest nagy váltás lesz, legalábbis nekem így volt. Azért az intelligencia és az órákon való fegyelmezettség között van valami kapcsolat, valószínűleg meg fogod találni azokat akikkel hasonló személyiségek vagytok. Egyszerűen értelmes emberek járnak ide alapvetően és mindenkinek van valamilyen célja/ elvárása magával szemben, mind tanulasilag mind emberileg. Akiknek mégsem azokkal pedig nem beszelgetek, mert azért khm páran még álszentnek sem mennének el...


Esetleg ha van ezen kívül egyéb konkrét kérdésed, írhatsz nyugodtan!


Üdv, egy gurufanatikus 😍

2020. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2020. máj. 12. 13:28
 3/7 anonim válasza:

Szia!:)

Az előttem válaszolóhoz hasonlóan én sem jártam ide 7.-ben és 8.-ban, úgyhogy azt sajnos nem tudom megmondani, hogy azokban az években mennyire leszel betáblázva. Ettől függetlenül én is E5vösös vagyok és azért azt látom, hogy megszakadni nem kell, illetve nekem több olyan barátom van akik hasonló messze laknak, és nekik is van idejük azért a tanuláson kívül mindenfélére. Persze ha minden nap mész edzésre, akkor biztos lesz egy-két baráti program amit le kell mondanod.

A közösség nagyon jó, én olyan reményekkel jöttem ide, hogy hátha végre hó lesz az osztályommal a kapcsolatom, na ennek kb. a dupláját kaptam, mert az évfolyamról is nagyon sok emberrek igencsak jóban lettem, és még akár más évfolyamokról is könnyű barátkozni. Nagyon sok erre alkalmas program és esemény van:D

A tanárok nagy része szerintem kifejezetten jó, természetesen vannak kivételek, de elég kis arányban.

Nagyon valószínű, hogy meg fogod találni a szimpatikus embereket, szóval nem hinném hogy ne tudnád felvenni a ritmust.

2020. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a választ! Remélem úgy lesz, ahogy írtad! :)
2020. máj. 13. 13:16
 5/7 Basketballgirl ***** válasza:

Szia!

Én is eötvösös vagyok, de 7-8.ba én se jártam ide szóval arról nem tudok mit mondani. Ahogy a többiek is írták nagyon nagyon jó a közösség, a tanárok túlnyomó többsége is aranyos/jó tanár.

Szerintem a tanulnivaló nem vészes, szóval utazással is meglehet bőven oldani, több évfolyamtársam is jön messzebbről. Ha felvettek az azt jelenti, hogy eléggé okos lehetsz, szóval nem gondolom, hogy olyan nagy gondot jelentene a tananyag.

Összességében szerintem (remélem) imádni fogod, mint ahogy én is:))) Ha van bármi kérdésed, nyugodtan írj.

Ja és: ha van rá lehetőséged (és nem mondják le addig) akkor MINDENKÉPP menj nulltáborba, hidd el elképesztően jó és nagyon sok barátot lehet szerezni pár nap alatt, szóval iszonyatosan megéri elmenni!

2020. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2020. máj. 15. 08:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, megjött ma reggel e-mailben pár papír és b-s leszek! :)
2020. máj. 21. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!