Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel alapszak...

Pénzügy és számvitel alapszak után gazdaságinformatikus mesterszak kivitelezhető?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, simán. Az előírt krediteket kell teljesítened. Jó ötlet is szerintem.
2020. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hááát, szerintem eléggé necces.


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a gazdaságinformatikus alapképzési szak.


4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a mérnökinformatikus, a programtervező informatikus és az üzemmérnök-informatikus alapképzési szak.


4.3. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.


Vagyis nem fognak csak úgy felvenni, kell egy minimális kredit szám, amit a ginfón is teljesíteni kellett. Lehet átfedés, pl. számvitel, meg pénzügy stb.


Én alapszakra járok Ginfóból, és nagyjából 20-80 az arány az infós tárgyak javára. A gazdasági tárgyak eléggé alapok, nincs is sok belőle, és speciálisan informatikusoknak van hirdetve, tehát nem mélyedünk bele semmibe.

Azonban van vagy 8 tantárgynyi matek, algoritmusok, számítástudomány, programozás stb. Ezeket pénzügyön nyilván nem tanultad.


Mesteren meg már adottnak veszik, hogy ismersz pár programnyelvet, algoritmusok mennek stb.


Szerintem kérdéses, hogy felvennének -e mesterre. A fent linkelt szövegben a PSZ nem tartozik bele, és kreditvizsgálattal is csak informatikusokat vesznek fel.

Ellenben ha még egyetemre jársz, és a karodon van Ginfó alapképzési szak, akkor vegyél fel minél több Ginfós tárgyat, így növelve a felvételihez szükséges krediteket.


Ha valahogyan felvennének akkor is sokat be kellene pótolnod, mert ami hiányzik, azt ha jól tudom pótolni kell, és van rá két féléved.


Miért nem mész Ginfó alapképzésre? Gazdasági tárgyakat elfogadod, és kész. Igaz, szerintem a 3,5 évből nem tudnál faragni...

2020. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért nem ginfo alapszakra mentem, mert ott nincs olyan felvételi tantárgy, ami nekem jó lenne. Meg annyira nem is ragaszkodtam hozzá, hogy csak emiatt más tantárgyakból és más vizsgaszinten érettségizzek.
2020. máj. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!