Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti gimnáziumok oktatás...

Mj9 kérdése:

Budapesti gimnáziumok oktatás és közösségi szempontból?

Figyelt kérdés
Lassan választás előtt állok és szeretnék véleményeket kérni Budapesti gimikről. Az angol nyelv fontos lenne, de ha lehet akkor más tantárgyakat magyarul tanulnék (pl.: töri). Ne legyen gyenge, de nagyon erős se. (véleményeket egyébként bármilyen gimiről szívesen fogadok Budapesten):)

2020. máj. 21. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Budapesten is vannak erősebb és gyengébb iskolák is. Én maximum azt tudom mondani, hogy a bp-i gimikben azért jobban szokták nyomni az anyagot, erősebb tanárok vannak, mint egy kisvárosban, ahol ezeket a tanárokat nem tudják megfizetni. Persze nekem is voltak olyan tanáraim akik lesz.rták az egész tárgyat de pl angol és a német az nálunk kifejezetten erős volt. Nulláról kezdtük és 9.ben már volt B2es nyelvvizsgám, különtanár nélkül. Ezek mellett minden tantárgyból azért tanulni kellett, akkor azt nem mindig szerettem, de amikor első helyemre könnyen bejutottam, utána csak inkább hálás voltam/vagyok. Egyetemen is a faktos tárgyam tudását kell kicsit csak javítani és ötös vagyok belőle félév végén.

Ajánlom, hogy nézd meg a magyar gimik sorrendjét és aszerint válassz. (nem feltétlen kell az első 5öt megcélozni, jó a huszadik is, mert még az is elég erős lesz)

2020. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a József Attila Gimnáziumot és a Petőfit. Ezek budai gimik, nem túl erősek, de nem is gyengék.
2020. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én még a Kosztolányit tudom ajánlani. Igazából személyes tapasztalatom nincs, én idén vagyok nyolcadikos és az az egyik amit megjelölök. Nekem szimpatikusnak tűnik és ha jól tudom van nyelvi szakja is, de ebben nem vagyok biztos, viszont van ilyen társadalom tudományos szak ami hát, ha jól vettem ki akkor a humán tárgyakkal foglalkozik (ugyebár említetted a törit)
2020. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!