Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte ajk-ra jarok,de most el...

Elte ajk-ra jarok,de most el kell hagynom az iskolat. Egy ev mulva folytatom. Egy evig mi legyen? Elte ajk jogasz levelezo vagy ppke jak nappali? Melyik targyait ismerik majd el jobban egy ev mulva?

Figyelt kérdés

2020. aug. 17. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fuss neki újra ennek a kérdésnek, mert eléggé zavaros...


Most halasztasz az ELTE jogon ez oké, de hogy jön ide a Elte ajk jogász levelező vagy ppke jak nappali? Inkább oda feltételezel közben?

2020. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na,ugy ertem, hogy hatodik sikertelen vizsgam utan hamarosan megszunik a jogviszonyom nappali tagozaton, ELTE ÁJK-n. Atvetellel atmehetek u.a. egyetem levelezo tagozatara? Vagy elonyoseb lenne ppke jak-ra atmenni,nappali tagozatra? Egy ev mulva visszajonnek februari felveteli eljaras utjan. Szoval, hogy az egy ev ne vesszen kárba,addig mashol tanulnek.
2020. aug. 17. 20:10
 3/10 A kérdező kommentje:
* elonyosebb
2020. aug. 17. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnik a jogviszonyod nem lehet átvételi eljárást kezdemenyezni. Újra kell felvetelizni és az eddig teljesitett tárgyakat elfogadtattni.
2020. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, de meg nem szunt meg éppen. De barmelyik nap megszunhet.

Azt hisz3m,akkor szunik meg,ha megjon a hatarozat.nem?

Azt ugy nem lehet,hogy kezdemenyezem,aztan hatha szerncsem lesz,addig hatha nem szunik meg a jogviszonyom?

2020. aug. 17. 23:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg tudod is kezdeményezni, teljesen mindegy, ha tényleg van már korábbról hat sikertelen vizsga, mert úgyis meg fog szűnni a hallgatói jogviszony. Teljesen irreleváns ebben az esetben, hogy mikor jön a határozat, mert el fogod veszíteni a jogviszonyt, vagyis csak újrafelvételivel tudsz majd ismét az ELTE-re járni, ahogy feljebb is írták.

Akár ELTE levelezőn, akár PPKE nappalin akkor tudsz kezdeni most szeptemberben jelen esetben, ha jelentkeztél februárban valamelyikre a normál felvételin, de a kérdésből ítélve ezt nem tetted meg.

Egyébként meg csak kíváncsiságból kérdezem, hogy szerinted biztos annyira kell neked ez az ELTE, hogy jövőre is mindenképpen folytasd? Azért már ha az első évben ekkora gondot okozott egy tárgy (gondolom római jog), akkor nem túl jók a kilátások, ennél már csak nehezebb szemeszterek lesznek, jópár nehezebb tárggyal

2020. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mar kertem is a heten atz atvetelem a ppke-re. Az a neve,hogy átvétel,ez nem felveteli,nem potfelveteli, aug, 20-a volt a hatarido.30 napon belul dontenek.

Nem elso evben van a gond,harmadeves vagyok. Alkotmanyjog 2- vel van a gond.

2020. aug. 20. 23:06
 8/10 A kérdező kommentje:

Ppke nappali tagozatra van atvetel masik jogasz szakrol.

Egyik feltetel,hogy elozo intezmenyemben meg rendelkezzem hallgatoi jogviszonnyal. Egyenlore rendelkezem az igazolasok szerint,amit ELTE-n adtak az atvetellel kapcsolatban. Csak az a gond,hogy egeszen a beiratkozas napjaig rendelkeznem kell a jogviszonnyal,azt irjak,ez fontos,az szeptember 2-an lesz. Mi van,ha addig megkapom a dekani meltanyossagi kerelmemre a valaszt ,a hivatalos hatarozatot? Akkor buktam az atvetelt! Felteve, ha a kezhezvetellel szunik meg a jogviszony.


Volt mar valamelyikotok ilyen helyzetben?

2020. aug. 20. 23:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy vannak tárgyak a pazmanyon ami elte-n nincs és fordítva. Illetve a Pázmány úgy tudom csak a kötelező tárgyakat fogadja el,a szabválokat és kötválokat újra kell csinálni. Valamint ezért fizetni kell. Ha februárban újra vissza Elte-re, akkor megint fizethetsz. Érdemes átgondolni, hogy maradsz inkább a pázmányon.
2020. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen azt tudom, hogy van átvétel, de éppen azért mert meg fog szűnni a jogviszonyod, nem fogsz tudni valószínűleg átjelentkezni, egyszerűen mert nem lesz honnan. Viszont ha jól értem kértél dékánit? Azt (ha korábban nem kértél) akkor valószínűleg meg fogod kapni, de eddig erről nem írtál.


Azért gondoltam, hogy elsőéves vagy mert alapesetben azért a 6 vizsgaalkalom 2 vizsgaidőszakot jelent magyarul egy évet, szóval szimplán nem derült ez ki a szövegből. Egyébként az Alkotmányjog 2 is éppenséggel elsőéves tárgy, szóval a kérdésen annyira nagyon nem változtat ez igazán, lehet hogy te harmadéves vagy, de a mintatanterv alapján elsőéves tárgy.

2020. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!