Károli Gáspár Református Egyetemen milyen a jogi kar?
Figyelt kérdés
Továbbtanulással kapcsolatos napot tartottak az iskolánkban, amire meghívtak több joghallgatót is. Az egyik végzős diák mondta, hogy gondolkozik a Károlin, de az egyetemisták rögtön elkezdték a fejüket rázni, hogy oda inkább ne (pedig mi is református suli vagyunk), ha Pest akkor már Pázmány. Valakinek esetleg van tapasztalata a Károlival, hogy miért lehetnek ilyen elutasítók azzal szemben?
Jogászként azt mondom, hogy a Károlin is kiváló tanárok vannak. Nyilván az ELTE a favorit általában és lehet, hogy ott több a lehetőség, de ha az egyetem alatt odateszed magad, tdk,erasmus vagy gyakornoki lehetőségek akkor ott is megvan minden lehetőséged arra, hogy jó jogász legyél. Leginkább amúgy is a kapcsolatok és a tudás számít és nem az egyetem neve.
2020. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Könnyebb, mint máshol. Sokan átjelentkeznek oda pl Szegedről, mert az itteni követelmények és hajtás már túl sok nekik.
2020. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Csatlakozom az első hozzászólóhoz, nagyon jó tanárok vannak a Károlin. Az ELTE-n sincs semmivel több lehetőség, mint amit mostanában a Károli tud nyújtani. Az elmúlt években nagyon sokat emelkedett az oktatás színvonala, köszönhető az új vezetőségnek. A Pázmányról csak annyit, hogy 2 gimis osztálytársamat is felvették a Pázmány jogi karára, első év után hagyta ott
mind a kettő, mert nem igen érezték jól magukat.
2020. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Én nem ajánlom a Károlit. Tapasztalatból beszélek, a másik két jogi egyetem sokkal színvonalasabb. Első évemet a Károlin töltöttem, át is jelentkeztem utána a Pázmányra. Tény, vannak jó oktatók és aki odateszi magát, ott is el tud érni sok mindent, de nem ez a jellemző az átlagra. A legtöbben észreveszik, hogy nem kell belegebedni a tanulásba, és ez érezhető is már a második félévben. Van, hogy semmit nem kell csinálni szemináriumon, és így is átengednek, hogy mehetsz vizsgázni. A Pázmányon ilyen nincs. Minden szemináriumon sokat kell tanulni, hogy meglegyenek a zh-id, az aláírásod, és mehess vizsgázni. Ez csak egy példa, simán lehet másnak más tapasztalata, de én így éltem meg az ott eltöltött egy évet. Nem szeretnélek lebeszélni róla, de azért légy körültekintő, és kérdezz meg több embert aki odajárt. Ha esetleg lenne kérdésed, nyugodtan írj privátban!
2020. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Nekem nem olyan tapasztalataim vannak a Károlival, mint ahogy a 4-es válaszoló írta. Nem igen tapasztaltam azt, hogy tanulás nélkül átengednének egy vizsgán, és a szemináriumokra is rendszeresen készülni kell, kis előadással vagy egyéb beszámolóval. Ráadásul kifejezetten sok zh-t kell írni előírt százalékra, azért, hogy egyáltalán vizsgázni mehessél, emiatt évközben is rendszeresen tanulni kell. Nem tudom, hogy a 4-es mikor járt a Károlira, de most biztosan nem tudnád lazán elvégezni,mert elég erős követelmények vannak, és kifejezetten sokat kell tanulni.
2020. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nem hallottam sok jót róla, a római jog oktatással kapcsolatban tudom, hogy javult (Pókecz Kovács Attila is ott tanít újabban), de összességében más pozitívum nem nagyon érkezett felém.
Én a Pázmányon vagyok, csak ajánlani tudom. Az oktatók hallgatóbarátok (létszámítva néhány tanárt és egy tanszéket), de emellett kemény számonkérések vannak.
2020. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Tisztán objektív választ fogok adni amit le tudsz ellenőrizni online. Károli rendszerváltás után jött létre ezért a jogi kara kevesebb mint 30 éves, a Pázmány sokkal idősebb, ezért jobbnak tartják. Az utóbbi 10 évben nagyon sokat fejlődött a Károli, 2021-es HVG felsőoktatási sorrendben már Pázmány felett van. A jogász egyetemisták között általánosan nagy a versengés hogy melyik egyetem jobb, ez azonnal megszűnik amint kikerülnek egyetemről és az fogja érdekelni a munkáltatót hogy milyen a jogi tudása nem pedig hogy hol végzett adott személy. Ne egyetemi hallgatót kérdezz meg, hanem egy végzett jogászt inkább.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!