Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány, Miskolci Egyetem...

Pázmány, Miskolci Egyetem vagy a Károli jogi kara? (jogász, levelező)

Figyelt kérdés

Jogász szakon gondolkodom és mindenképpen levelezőn szeretném elvégezni.

Nekem már van egy közgáz diplomám és dolgozom. Tehát nem az a célom, hogy a munkaerőpiacon minél többet érjen a jogi diplomám, hanem az, hogy meglegyen a jogász végzettségem.


Szívesen várom a tapasztalatokat, tanácsokat és a véleményeket is!



Köszönöm előre a normális válaszokat!



2020. szept. 18. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mind3 jó!
2020. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikhez legközelebb van a lakóhelyed.
2020. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
KRE-ÁJK-n vagyok 3. félévben levelezőn, nincs viszonyítási alapom de nekem teljesen megfelel ez a suli. Eddig nem volt semmi olyan problémám ami miatt váltáson gondolkodtam volna.
2020. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Nappalin - nyilván akkor levelezőn is - legnehezebb az Elte követelményrendszere, utána a Pázmány. Legkönnyebb a Győr és Károli. Tehát ha csak valami enyhe jogi képzést akarsz, akkor a Károli. Ott úgy hallom a tanárok se arra mennek rá, hogy mindenkit mindenáron megbuktassanak.
2020. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hallod? Ez hülyeség. Én oda jártam, Eltés tanárok oktattak minket is a Károlin.
2020. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok: nekünk is a legtöbb tanár egyszerre több egyetemen is tanít, pl. Corvinus, Elte, BGE, Pázmány stb.
2020. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

4-es vagyok: Nem az áttanítás a lényeg, hanem a számonkérés mélysége, milyensége, az intézményi hozzáállás.

Tudom, mert testvérem is tanár jogi karokon.

2020. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Viszont a kérdező azt írta, hogy neki csak jogi diploma kell, nem számít honnan, tehát tényleg az döntsön melyik van közelebb.
2020. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Igen, épp azért írtam le a 4. és 7. kommentemet, mert mivel neki csak a diploma kell, véleményem szerint melyikkel járna az ő szempontjából a legjobban, és kiderül, hogy a legkevesebb stressz és energiabefektetés a Károliban van, és mivel csak a papír kell neki - "nem az a célom, hogy a munkaerőpiacon minél többet érjen a jogi diplomám" - érthető módon ebből következtetve a lehető legkönnyebben akar ezen a képzésen átesni.

Ha a hely lenne a kulcsfontosságú neki, akkor ki se írta volna ezt a kérdést, mert tudja, hogy neki melyik van a legközelebb. Nyilván nem utolsó szempont a hely sem, de majd végső soron úgyis kitalálja a kommentek meg egyéb források alapján, hogy melyikkel járna szerinte a legjobban.

2020. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Valóban, az én célom, hogy a lehető "legkönnyebben" el tudjam végezni a képzést.

Olyan kérdésem lenne még, hogy a Károlin és a Pázmányon mennyire lehet érezni az egyházi jelleget? Mennyire veszik komolyan az ilyen tárgyakat?

2020. szept. 19. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!