Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi képzés esetén hátrány ha...

Jogi képzés esetén hátrány ha levelezőn végzi el valaki az egyetemet?

Figyelt kérdés

Szeretnék ügyvéd lenni, de a családom nem tud támogatni anyagilag. Jó tanuló vagyok, állami képzésre fel fognak venni, ellenben ha a legközelebbi városba (Miskolc) megyek, akkor se opció a bejárás és a szüleim nem tudják finanszírozni az egyetemi létet (ez a jogi szaktól függetlenül így van, akkor se tudnának segíteni ha orvosnak, mérnöknek, tanárnak).

Éppen ezért arra gondoltam, hogy ezt a terhet 100%-ban szeretném levenni róluk és levelezőn megyek egyetemre, mellette pedig dolgozni fogok. Persze így valamivel nehezebb lesz az egyetem, de legalább fogok tudni járni.

Egyetlen dolog miatt aggódok, hogy hátrányban részesülök majd a levelező képzés miatt és hogy "kevesebbet" fog érni a diplomám mint annak, aki nappalin végzett. Ráadásul attól még jobban félek, hogy ha meggondolom magam és később bírónak vagy ügyésznek jelentkezek (ügyvédből mindkettő lehet), akkor még nagyobb hátrány lesz, hogy nem nappalin tanultam.

Érdemes így is elkezdeni? Nagy hátrány a szakmában a levelező?



2020. szept. 29. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy, a diplomában nincs beleírva amúgy se, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél.
2020. szept. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek nincs igaza. Jogi diplománál számít, hogy nappali vagy levelező, sok helyen rá is kérdeznek, ügyészségen, bíróságon a pályázati lapra is rá kell írni. Nyílván lehet valaki nagyon jó úgy is, hogy levelezőn végzett, de nem tipikus.


Viszont szerencsés vagy kérdező, mert az ügyvédeknél teljesen mindegy, ahogy a diploma minősítése sem számít ott. Ügyvédjelöltkén könnyű elhelyezkedni (mondjuk a fizetésről és a munkaidőről ne beszéljünk), és ha saját irodát akarsz, akkor meg pláne mindegy, hogy nappalin végeztél vagy nem.

Én ettől függetlenül nem mennék levelezőre. Lehet diákmunkát is vállalni, vannak ösztöndíjak is, és volt, hogy havi 150k ösztöndíjat kaptam (ebben volt kutatói ösztöndíj is és semmi szociális alapú).

2020. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Eleve túlképzés van jogászokból. 30% jól él, 70% csak úgy elvan. Ha teheted, válassz másik pályát. Ha viszont mindenképpen ezt szeretnéd, akkor mindenképpen nappalira menj, itt tényleg számít sajnos, hogy nappalira jártál-e (és azon belül melyikre).
2020. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Kettesnek igaza van, ez egy nagyon korrupt szakma és számít, hogy nappali vagy levelező. De protekció nélkül amúgy sincs esélyed. Ügyvédtanoncnak meg hát...Sok sikert kívánok az életben, mert nehéz lesz amikor este 6kor még más seggét nyalod, körülötted meg minden társad már a több százezreket keresi.
2020. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha már levelező, akkor menjél az ELTE-re, ott levelezőn is csak az marad meg, aki nappalin is odavaló lenne.
2020. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg számít, és legyünk reálisak, aki levelezőn van, az jellemzően napi 8 órát dolgozik, kizárt, hogy olyan mélységben olvasson, tanuljon/szerezzen gyakorlatot, mint amit egy nappali tagozatos hallgató. Ráadásul a legtöbb pályázatra kritérium a nappali tagozat.
2021. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 részben igaz, részben meg lehetetlen elvégezni és nem a diák a hü***
2022. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!