Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti, lehetőleg pesti...

Budapesti, lehetőleg pesti középisolákat keresek lányomnak (9.o.), ahol humán tagozat van. Eddig amit találtunk:Berzsenyi, Németh László, Könyves Kálmán, Ady. Ezekből melyiket ajánljátok, miért, ill. miért nem. Más sulik?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

A Könyvesben nincs human tagozat:

[link]

2020. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Banna97 ***** válasza:
Pestszentlőrinci Vörösmarty.
2020. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
A Berzsenyiben humánon vagyok végzős,igazából nagyon sokat tudnék róla mondani, szóval írjon nyugodtan, és megpróbálok minél bővebben válaszolni.:)
2020. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Németh László az nem 8 osztályos gimi? Szerintem oda csak negyedik után lehet felvételizni. De lehet, h tévedek.


Esetleg a Babits? Ott szoktak indítani emelt magyar tagozatot.

2020. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még a Kölcsey is népszerű szokott lenni, főleg nyelvi érdeklődésű gyerekeknek.
2020. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Humán tagozat: Eötvös (humán-nyelv), Apáczai, Szent László, Corvin Mátyás Gimnázium (16. ker.)
2020. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bbmarta ***** válasza:
100%

A Berzsenyi humán tagozata nagyon erős, a tanárok zseniálisak, a diákok elfogadóak, a légkör nagyon jó, a diákok nyitottak, érdeklődőek. Az én fiam kifejezetten lusta típus, de annyira jók az órák és olyan jól tanítanak a pedagógusok, hogy még így is 4.5 körüli az átlaga.Tudni kell, hogy itt 3 nyelvet tanulnak a diákok, mert az angolon kívül a latin is kötelező és e mellé jön még be 10.osztályban a választott nyelv.A tanárok nagyon diákközpontúak, megértőek, rosszindulatúval még nem találkoztunk. Sok-sok közösségi program van. Az én gyerekem általánosban kifejezetten antiszociálisnak tartotta saját magát, de itt teljesen feloldódott! Megtalálta a saját társaságát és bár majdnem másfél órát utazik, hogy beérjen a gimibe, képes félórával előbb kelni, hogy 7.30.-ra már bent legyen és beszélgethessen a barátaival!A központin a tavalyi ponthatárokból kiindulva olyan 75 ponttal lehet nyugodtan hátradőlni, ha legalább 47-48 vitt pont megvan a jegyekből. A magyar szóbelire nemigen lehet külön készülni, de aki jó magyarból, az gond nélkül meg tudja ugrani azt is. A fiam töriből volt nagyon erős, magyarból se ment neki rosszul és 1 pont híján max. pontos szóbelije lett.

A szóbelin nagyon korrektek és kedvesek, nyugtatják és biztatják a diákokat. Érdemes nagyon jól felkészülni rá, mert nagyobb súllyal számít be mint az írásbeli az összpontszámba! Ha van még kérdésed,írj nyugodtan, privátot is akár!

2020. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!