Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME matek szakra van egyetem...

BME matek szakra van egyetem által meghatározott minimum ponthatár (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nézegettem felvi.hu-n 10 évre visszamenőleg a kapacitást és a felvettek számát, amiből egyértelműen látszódott, hogy egyik évben se volt túljelentkezés azok között, akik első helyen jelölték meg, és egyik évben se érte el a felvettek száma a maximum 70 főt. Mivel a ponthatár az utolsó felvett hallgató pontja, ezek szerint akár 280 ponttal is felvennének?

Mert voltak olyan évek, amikor 43-an jelölték meg első helyen, de csak 41-et vettek fel. Amit nem értek, mert szinte biztosan megvolt a szükséges 280 pontja a maradék két jelentkezőnek, főleg az emelt matek miatt. Nem első helyes jelentkezők pedig nem üthették ki őket, hisz lett volna hely bőven a hallgatóknak. Szóval nem nagyon értem, hogy van-e minimum ponthatár.

Azért aggódok miatta, mert ha rosszul alakulnak a matekon kívüli tárgyaim, akkor 350 pont körül lehetek majd. Ami azt nézve, hogy minden eddigi évben volt szabad hely, egy biztos felvételt jelentene, sőt ha nagyon elrontanék mindent, akkor is felvennének. Viszont ha van egy egyetem által megszabott minimum ponthatár, pl 355, akkor kilógnék ebből. Próbáltam utána járni, de nem találtam információt róla:/ Egyébként 400 pont körül számolok átlagos esetben, de szeretnék a rosszal is kalkulálni.


A kapacitást és felvettek számát az alábbi helyekről néztem:

-Kapacitás:

[link]

-Felvettek száma:

[link]



2020. nov. 11. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag felvehetnek 280 ponttal, viszont nem bántásból, de aki 280 pont körül produkál, az nem való matek szakra, és általában hamar ki is hullik (egyetemtől függetlenül).

Akiket nem vettek fel, ők valószínűleg nem teljesítették a megfelelő érettségi követelményeket, vagy nem lett 280 pontjuk.


Ha 400 ponttal kalkulálsz, és megy a matek, akkor nem kell aggódnod! :)

2020. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!:)

80-90 körülire várom majd az emelt matekot, inkább az miatt aggódok, hogy elrontok más tárgyakat. Csak furcsáltam, hogy voltak olyanok, akiket nem vettek fel, még így is aggódok kicsit egyetem miatt, hogy minden nap matekozok:D

2020. nov. 11. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Duplázással viszel pontokat? Ha igen, akkor mi a valasztott tárgyad?


80-90% szép eredmény emelt matekon, ha valóban ilyen ügyes vagy, akkor kétlem, hogy a többi tárgyad rosszul sikerülne. :)

2020. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!