Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szarb Anatl gimnázium (16.ker....

Szarb Anatl gimnázium (16.ker.) és Berzsenyi Dániel gimnázium (Budapest) vélemények?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne. Hány ponttal lehet bejutni, diákok, tanárok, programok, hangulat.

Melyik jobb suli szerintetek?

Köszi előre is.



2020. nov. 12. 07:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
gimiskola.nhely.hu
2020. nov. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. nov. 13. 06:55
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Szerb Antal, legalább marad szabadidőd.


Tök jó, hogy milyen liberális a Berzsenyi, meg miegymás, de ha kifogsz egy rossz osztályt, akkor cseszheted, mert rendesen össze lesztek zárva a lehető legtöbb ideig

2020. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3.: Ennyi erővel a Szerb Antalnál is kifoghatsz egy rossz osztályt:D

Amúgy a Berzsenyiben nem szoktak bűnrossz osztályok összejönni, mindenki megtalálja a helyét. Emellett 4. éve járok oda, és nekem rengeteg szabadidőm van, nem kell széttanulnom magam, és így is simán megvan a 4,6-4,7-os átlag.

2020. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te szerencsés vagy, én csak saját tapasztalatra tudok alapozni
2020. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Először is, szeretném tisztázni, hogy a kérdésre adott válaszom a saját berzsenyis tapasztalatomon alapszik majd.


Az iskolában köztudott, hogy a legnagyobb terhelést főleg az első két évben a természettudományi osztályosok kapják. Én is b-re járok, és persze érzékelem, hogy kevesebb a szabadidőm, mint másoknak, de ez nagyon személyiségfüggő. Van, akinek eleve többet kell tanulni, és vannak olyanok is, akiknek elsőre belemegy a fejébe minden. A szabadidő mennyisége attól is függ, hogy hogyan osztod be az idődet, milyen a tanulási módszered (óráról órára tanulsz-e, stb.). Összességében én nem gondolnám, hogy olyan hatalmas terhelésre kellene számítanod. Nyilván nem könnyű, de ha vannak céljaid, és van hozzá kellő kitartásod, akkor nem fogsz belehalni, pláne ha nyelvi, vagy humán tagozatra mész (igaz, ott a második két év húzósabb). Edzésekre járni, versenyezni lesz lehetőséged a suli mellett, de ha versenysportolsz komolyabb szinten, akkor húzós lehet.


Az, hogy hány ponttól kerülsz be, tagozatonként változó. Az elmúlt években nyelvire volt a legmagasabb a ponthatár (80 pontos írásbelivel leszel biztonságban), illetve a matek szokott még magas lenni.


A diákság rendkívül összetartó és sokszínű, így ha osztályon belül nem is, de évfolyamon biztosan találsz barátokat (jellemzően az osztályban is van minimum 1-2 ember, akivel simán össze ehet haverkodni). Rengeteg a program, projekt, amiben részt lehet venni (suli rádió, suli újság, gólyatáborok..stb.).


A tanárok a legtöbb esetben megértőek, kedvesek és igyekeznek segíteni. Vannak kivételek nyilván, de nem hiszem, hogy más iskolában ne lennének rossz tanárok.


Az iskola hangulata is rendkívül jó, közösség-központú. A szünetek nagy részét a az aulában töltjük, így simán fenntartható a kapcsolat más diákokkal is.


Ha bármi kérdésed lenne még, keress nyugodtan!

2020. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Én jártam a Szerb Antal Gimnáziumba, de az ellenségemnek sem kívánom azt az iskolát!

A tanárok türelmetlenek és gorombák. Nem magyarázzák el rendesen a tananyagot, az órák általában a fegyelmezéssel és az osztályban történő cirkuszok megbeszélésével telnek el.

A dolgozatokra el sem mondják, hogy miből kellene készülni, ha nem értesz valamit, vagy lemaradtál, azzal nem foglalkoznak.

A tanulók igyekezetét nem értékelik semmire.

Abba az iskolába azok a tanulók járnak, akiknek nem sikerült rendesen megírniuk a felvételit.

Mondhatni, csak azért vannak ott, hogy elmondhassák magukról, hogy ők gimnáziumba jártak és nem szakközépiskolába.

A tanítás színvonala nincsen sehol.

Az osztályközösségek is nagyon rosszak, a diákok verekednek, alkoholt és drogokat csempésznek be az iskolába.

A környéken, Ilonatelepen pár évvel ezelőtt meg is késeltek egy tanulót.

Közösségi programok egyáltalán nincsenek, a tanítási órákon csak az időt húzzák.

Ha jó vagy valamiben, ott biztosan nem fogsz tudni kibontakozni.

Az épület belülről dohos, nincs kitakarítva, télen heteken át nem szerelik meg a fűtést, ha elromlik. A tanulók ülhetnek kabátban a tantermekben.

Az az intézmény nem is iskola, hanem gyakorlatilag egy börtön.

Jó indulattal mondom mindenkinek, hogy ne menjetek oda, ha tanulni szeretnétek, vagy ha egyáltalán egy normális helyen szeretnétek a fiatal korotok jelentős részét eltölteni! :(

2020. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Marika79 válasza:
54%

Uh!

A Szerb Antal Gimiről én ilyet nem hallottam még senkitől....azért mégis csak a negyvenedik gimnázium a top százból, és az érettségizettek eredményei sem rosszak.

És azt sem értem, hogy azok a tanulók járnak akiknek nem sikerült megírniuk jól a felvételit? Hát nem tudom...az elmúlt évek ponthatárai nem ezt igazolják...70 pont feletti írásbelit összehozni és mindenből ötösnek lenni szükséges..így a 120 ponttal talán esélyes volt a tavalyi bejutás az angolos osztályba.....ez átlag feletti tudást igényel...szerintem.De lehet nincs igazam.

A drogokról, alkoholról, verekedésekről nem hallottam, de érdekes információ a többivel együtt.

2020. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Már reagáltam egyszer @7-re, de törölték. Pedig teljesne kulturált volt. Még egyszer: -a Szagban a tanárok többsége nagyon jó, és az osztályok öbbsége is

-sok az iskolai program, versenylehetőség.

-jól karbantartott, hatalmas udvar, sportpályák

-a környék nagyon jó, nyugodtabb, kertvárosi, és egyáltalán nem veszélyes

-verekedések, drogok, balhék csak annyira vannak, mint minden más iskolában

-Jó gimi,nehéz bekerülni, így a tanulók egymást is húzzák felfelé, nem a gyenge láncszemekkel kell foglalkozni, mint rossz középiskolákban.

Hetes életében nem járt még a Szerbbe, vagy csak 20 évvel ezelőtt.

Senki ne hallgasson rá. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Külön érdekelne, hogy ki a fene pontozta fel őt.

2021. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez a "azok a tanulók járnak, akiknek nem sikerült megírni a felvételit" tisztán elmondja, hogy nemhogy nem járt oda soha, a felvételi statisztikákkal sincs tisztában! A 40. a gimnáziumi rangsorban, erős, jól megírt központikkal lehet csak bekerülni.

Kíváncsi vagyok, hogy mi késztet arra egy embert, hogy magát egy iskola volt diákjának kiadva szidja azt, hazugságokra alapozva?

2021. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!