Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt matek érettségis...

Az emelt matek érettségis tudás milyen egyetemi mateknál erősebb, könnyebb vagy egyszintű?

Figyelt kérdés
Mármint ha valaki emelt matekozik, akkor a BME GTK matekját megtudja csinálni nem? Analízis 1 és 2. Viszont mi van a VIK matekjával? Mire elég egyetemi szinten az erős emelt matek gimiben?

2020. nov. 20. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt matek egy jó alap. Az valamivel alacsonyabb szintű, mint ami, mondjuk egy kalk 1-2 (=analízis), legalábbis nálunk. a VIK-et is kérdezted, én ugyan nem BME-re járok, hanem szegedre, és ott vagyok mérnökinfón, de ott is volt, aki emelt matekos tudással kihullot, és a közép matekkal is simán megcsinálták egyesek. Ez más kicsit másról is szól, mint a hozott tudás. Arról, hogy mennyire vagy szorgalmas, mennyire vagy hajlandó kicsit több energiát belefeketetni a dolgokba. Lehet, hogy az első két-három hétben még el van valaki, az emelt matekos tudásával az egyetemen, mert az első pár héten kb azokat vesszük, ami emeltes anyag, hogy akik nem emelteztek, ők is eljussanak arra a szintre. Utána viszont olyan hihetetlen módon begyorsul az anyag, hogy ott már nem az számít, hogy mi volt az előnyöd, hanem ott az a lényeg, hogy ne veszítsd el a fonalat.


A gazdos oldalról nem tudok beszélni, de sztem a VIK-en is hasonlóan van, mint nálunk.


Remélem tudtam segíteni. :)

2020. nov. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Szegedre, kihullott*
2020. nov. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem BME-n, hanem Corvinuson tanultam. A matek 1 (analízis) tananyagát kb. 85-90%-ban lefedi az emelt érettségi. A matek 2 (valszám) viszont szinte teljesen új, olyan 25-30% lehet az, ami az emelt érettségihez kell. A gyakorlat pedig az, hogy ezeken a tárgyakon kívül még kevesebb matek is kell, mint az emelt érettségin. Pénzügyet tanultam, de a logaritmusnál komolyabb dolog nem nagyon fordult elő. Ilyen területen dolgozom, és ha esetleg valami komolyabb dolog kell, azt a gép úgyis megcsinálja.
2020. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

😂😂😂

Még pszichológusoknak szánt statisztika órán is a második óráig elég kb. Pedig ott szándékosan úgy tartják, hogy az is átmenjen, aki abszolút humán beállítottságú. Láttam barátnőm jegyzeteit, barátságos az anyag, de nem középiskolai.


Nem kell leszopni magát az embernek amúgy attól, hogy vikes, a gtk-n is vannak olyan tárgyak, hogy beszarsz, csak nem a szakbarbár, minden máshoz hülye informatikusok szabváljai.


Az egyetem szorgalom, nem sokat számít, mi volt előtte középiskolában, max az, mennyire tanítottak meg tanulni. De nem maga a tárgyi tudás. Aki a középiskolai szarokra épít, attól a második héten búcsúzunk, nemhogy a második félévben is maradjon.


Üdv, egy TTK-s.

2020. nov. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!