Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Eötvös Gimnáziumba...

A Budapesti Eötvös Gimnáziumban milyen a szóbeli? Milyenek voltak a tanárok? Matekból a szóbeli milyen volt?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én matekból szóbeliztem. Nem volt nehéz, teljesen alap feladatokat adtak, amiket a suliban már sokat gyakoroltunk, például volt legkisebb közös többszörös, területszámítás. Annyi időm volt felkészülni, amennyire csak szükségem volt, (jó nyilván nem várnak bármeddig, de tőlem többször is megkérdezték, hogy kell e több idő, és amikor azt mondtam, hogy igen, adtak még)

Az elején volt egy szövegértéses feladat és a szöveg elejét fel kellett olvasnom. Arról, hogy hogyan oldottam meg a feladatokat, nem nagyon kellett beszélnem, miután megoldottam őket kb csak fel kellett sorolnom a megoldásokat. Utána egy másik tanárral beszélgettem magamról, kérdezett pár dolgot azokkal kapcsolatban, amiket írtam előzetesen magamról, és érdekesnek tartott. Aztán feltett pár érdekes kérdést, pl mikre lehet használni egy gémkapcsot, és hasonló, fantáziát igénylő kérdéseket.

Alapvetően mindenki kedves volt, jól éreztem magam, nem kell izgulni. Ha van még bármilyen kérdésed, csak bátran!

2021. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszi válaszodat!(:
2021. febr. 27. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én szóbeliztettem sok diákot, és mindig pozitív tapasztalatom volt.

Előre kiadott tételek vannak, mindegy milyen tantárgyat választasz, amit jó, ha otthon kidolgozol, így nem ér meglepetés. Megérkezéskor húzol egy tételt, leülsz, van időd kidolgozni, majd kihívnak, és prezentálod a válaszokat, megoldod közben az esetleges kérdéseket a témával kapcsolatban. Utána húzol egy feladatot, amit ott kell megoldanod, ha fizikából szóbelizel pl: akkor lehet eszköz is társul hozzá, de általában könnyű dolog, és már a meglévő ismereteiddel simán megoldható. Vlgezetül pedig beszélgetnek veled, a személyiségedről, a hobbijaidról, mindenről, majd boldogan távozol :))

2021. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!