Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 11 éves kislànyomat behívtàk...

Apolgi kérdése:

11 éves kislànyomat behívtàk az Óbudai Veres Péter 8 évfolyamos gimijébe szóbelizni. Humàn érdeklödésü, a matek szövegest nem értette elsöre, de elmagyaràztàk neki. Minden egyéb jól ment. Ha felvennék, merjem odairatni?

Figyelt kérdés

#Óbudai Veres Péter mennyire erös reàl gimi? #8 évfolyamos gimi
2021. márc. 3. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Ne!
2021. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
szerintem nyugodtan
2021. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Én oda jártam, bár a 4 osztályosba.

A 8 osztályos nagyon erős, és sok időt elvesz. Láttam az 5.-esek órarendjét, hát ők négyig mindig bent voltak. (Persze nagy szünetekkel, és a végén laza órákkal pl néptánc, furulya, tanulószoba)

Ezen kívül tanulnak latint vagy ógörögöt, bár azért ezt gondolom tudtad.

Igen, erős a reál, de mindig van csoportbontás, és kevésbé érdeklődő csapat, ahová mindenki saját döntése szerint megy.

Nyelvtanulás szempontjából is szuper, rengeteg lehetőség van, jók a tanárok. Nekem végzéskor 3 B2-es nyelvvizsgám volt, pedig a reálosok csapatát erősítettem.


Egyébként nagyon jó gimi,szuper tanárok, jó hangulat, jó lehetőségek, értelmes csoportbontások, jó programok, csereutak, cserekapcsolatok (Németország, Erdély, India stb) , sportolási lehetőségek, táborok. Bármilyen fakultáció felvételére van lehetőség, akár kettőnél többre is. Ha már humán, megemliteném az osztályos színdarabot, amit minden 10. osztálynak elő kell adnia.


Ha ide fog járni, az nagyon jó alap bármilyen egyetemhez. Ösztönöznek a versenyzésre, de semmi nem kötelező. Jól fel is készítenek. Az én osztályomban egy évben 5 OKTV döntős volt különböző tárgyakból, de az évfolyamtársaink rendszeresen nyertek is. Nagyon figyelnek a tehetségekre, nem hagyják "elkallódni".


Hogy néhány hátrányt is mondják (ez az összes): a épület eléggé le van amortizálódva, a sítábor Erdélyben van (ugye ott kevesebb a pálya, de cserébe hosszabb oda az út, viszont magyarul beszél mindenki és nagyon barátságosak). Ami még hátránynak tűnhet: papucs+mellény. Viszont valójában ez nagyon kényelmes, gyorsan megszokható. Illetve a "kicsiknek" nagyon sok az elfoglaltság, már amennyire én ebbe beláttam. (Nem tudom, hogy melyik mennyire kötelező.)


Egyébként ne aggódj, ha felveszik, akkor elég ügyes ahhoz, hogy jó hely legyen neki. És még senkiről nem tudok, aki megbánta volna, hogy idejött.

2021. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!