Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne mérnöki pályára...

Érdemes lenne mérnöki pályára mennem? (lentebb kifejtve)

Figyelt kérdés

Az informatikát értem, részben érdekel. A Matematikát nagyon szeretem, értek is hozzá. Fizikából mindig stabil 3-as voltam, az is érdekelt valamennyire (már a tanáraim miatt is), de nem sikerült egy matek-fizika gimnáziumba bejutni, így sokat nem foglalkoztam vele.


Apukám sokat szerel, illetve kiskoromban sokat néztem vele discovery-n sorozatokat, szóval szerintem az affinitás a téma után már el lett ültetve bennem. A programozást hobbi szinten szeretem csinálni, de nem igazán szeretnék "informatikus" lenni.


Ha tech hírekről van szó akkor is mindig a kézzelfogható dolgok érdekeltek. Robotok (mint amik a Boston Dynamicsnál készülnek), vagy például a bionikus végtagokról is szívesen hallok. Ez most éppen csak két példa ami megmaradt bennem.


Az a gond, hogy egyenlőre nem mélyültem el jelentősebben ezekben a témákban, és annyira rémhírt hallottam a mérnöki szakok nehézségéről, hogy nem is láttam valós opcióként sokáig. Érdemes lenne utánanézni a különböző mérnöki specializációknak, és inkább egy olyan helyre beadni az egyetemi jelentkezést?



2021. márc. 10. 15:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a fizika az egy nagyon széles ismeretkört foglal magába, és a mérnöki képzés típusától függően ennek csak egy töredékét fogod használni, én is tiszta lelkiismerettel állíthatom, hogy nem kell annyira "ráfeküdni" mint mondjuk a matekra, ami sokkal univerzálisabb. Tehát fölösleges a fizika egészét felületesen tanulni, mert villamosmérnökként a mechanika tudás nem fog kelleni, gépészként pedig az elektromosság (lesarkítva). Ráadásul a középiskolai anyagnál sokkal részletesebben lesznek ezek leadva, és úgyis elmagyarázzák az alapoktól kezdve. Elég azt tudnod, hogy a fizikán belül mi érdekel
2021. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

"Hát ez a választóvonal olvasás és betűnézés között. A többi válaszoló az egyetemről beszél - miután az a kérdés tárgya, nem pedig "a munkájában"-ról."

Ezzel szemben a kérdés: "Érdemes lenne mérnöki pályára mennem?"

A pálya nem egyenlő az egyetemmel, de a munkával már inkább, nem túl kedves, de annál értelmetlenebb, betűnéző barátom. Meglepő, hogy még egy három mondatos választ is képes vagy félremagyarázni.

2021. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jobban utánaolvasok a dolgoknak, és akkor szerintem ez lesz a jövőterv!
2021. márc. 11. 17:39
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

#12, igen, igazad van a betűk szempontjából. De hát az előbb is pont ezt mondtam. A kérdés kiegészítésében található az, amiről a beszélgetés rajtad kívül folyt: "a mérnöki szakok nehézségéről"

De semmi gond, barátom. :D

2021. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj, én tényleg sajnálom, hogy nem tudod értelmezni a kérdést és a válaszokat. Szóval segítek egy mondatonkénti elemzéssel. Az első mondatomban válaszolok A Nagybetűs Kérdésre. A második mondatban leírom a sikeres diplomázás feltételét és a kilátásokat. A harmadikban a hasonló érdeklődésünkről írok. Úgy tűnik, nem tudod értelmezni ezt a három mondatot. Engedd el inkább, ne égesd magad tovább, "barátom". :D
2021. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%
Gyenge 4-es voltam matekból és mérnök lettem. Hozzáállás kérdése. Közép suliba nem foglalkoztam túl sokat vele egyetemen meg igen. Készültem lelkiismeretesen óráról órára , elmentem magán zh illetve vizsga felkészítőkre. ( nagyon nagyon hasznos ). Az első matekom a hiányosságok miatt így is necces volt ketessel át csúsztam. De utolsó matekom jeles lett már ami vizsgán nagy szám. És gyenge 4-es érettségi volt a kiinduló alapom. Ha teszel érte akkor minden lehetséges. Ha nem akkor meg úgyis mindegy.
2021. márc. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
És hozzáteszem, hogy a való életben ezeknek màr csak egy töredéke az amit használok. A tanulási készség viszont amit ott megtanulsz az a legfontosabb.
2021. márc. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!