Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy "a tudomán...

Mit jelent az, hogy "a tudományban nem volt rendszerváltozás"?

Figyelt kérdés
Így hallottam az egyik fizika előadáson. Online volt, és külső személy tartotta, a nevére már sajnos nem emlékszem. Megpróbáltam neten megkeresni, de nem találtam semmit. Arra gondolt, hogy a mikor megtörtént a politika rendszerváltás, akkor a tudományok területén semmi ilyen nem volt, minden ugyanúgy ment tovább mint előtte? Vagy más fajta rendszerváltásra gondolhatott? A taglalt témához nem volt köze, tehát nem "fizikai dolog". Tudományos elméletek kapcsán említette, általánosságban.

2021. márc. 27. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a fizikai törvények nem változnak a társadalmi berendezkedéssel meg az ideológiák változásával.
2021. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolhatott arra is, hogy még mindig vannak olyan intézetek, ahol a vezető a "kiskirály", és a hozzá való lojalitás többet számít, mint a tudományos teljesítmény.


Igazából őt kéne megkérdezni, mire gondolt.

2021. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Közben írtam az egyik osztálytársamnak, aki tudom hogy szokott rendesen figyelni. Ő azt mondta, hogy azt értette alatta, hogy olyan vezetők vannak a tudományos területek élein, akiket még a rendszerváltás előtt neveztek ki, ugyanúgy irányítják az egész folyamatot mint ahogy akkor megszokott volt. Hogy ez hogyan is zajlik, azt már nem tudta megmondani ő, de abban biztos hogy erre gondolt. Az előadó ki is fejtette elvileg jobban, csak én nem figyelem eléggé.

2021. márc. 27. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
ez arra vonatkozik ,hogy MTA-an még mindig nem a tudás a fejlődés a kreativitás az innováció, hanem a hierarchia és a személyi kultusz uralkodik,és még mindig a XX.sz. tudományos pocsolyájában tapicskolunk.
2021. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!