Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egerben 2 éves gimnáziumi...

Leylie kérdése:

Egerben 2 éves gimnáziumi képzés illetve felnőtt képzés?!

Figyelt kérdés

Itt fogok eger környékén lakni, viszont nekem feltétlen 2 év alatt kellene letennem a gimnáziumot, és nem tudom van-e egerben erre lehetőség valahol.

Illetve nem tudom egerben hol lehet erről érdeklődni.

Külföldön éltem, itthon a 7. osztályt végeztem el,és általános iskolába, 17 évesen nem vesznek már fel viszont tanköteles vagyok! Fogalmam sincs hogy most akkor hogy kellene elvégeznem a 8. osztályt, akárhol is vagyok.

Gondolom felnőttképzésen, de nem tudom hogy erre van-e lehetőség szintén egerben?!


2010. aug. 20. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha külföldön jártál általános iskolába és gimnáziumba, akkor azt be szokták számítani, lehet, hogy kell osztályozó vizsgát tenned. Akkor tudnék segíteni, ha megírnád, hogy mit csináltál külföldön... Ha tanultál, akkor nagy valószínűséggel van alapfokú végzettséget igazoló bizonyítványod.
2010. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Spanyolországba éltem, és anyagi okokból nem tudtam bejárni illetve amikor az nem volt gond akkor a nyelvismeret hiánya miatt. Egy alapszintű spanyolt szedtem fel, de ez kevés volt ahhoz hogy elvégezzem ott az iskolát. Ott 10. osztályba jártam,mert korszerint oda tettek be. De ettől papíron nincs elvégezve a többi osztály.


14 évesen mentem ki, akkor a 7 osztályom volt meg.

Most onnan szeretném folytatni, a 8. osztályt kellene letennem és utána 2 év alatt szeretném a gimnáziumot.


A legfontosabb most a 8. osztály lenne, hiszen nincs lehetőségem máshova költözni, eredetileg budapesti vagyok, de most úgy alakultak a dolgok hogy Eger mellett lakom.


Nem tudom hogy egerben egyáltalán van-e lehetőségem valahogy elvégezni, hiszen általános iskolába nem is vesznek fel 16 éven felülit, evvelszemben tanköteles vagyok. Nem tudom pontosan hol kéne elvégeznem és hogyan.


Nekem a legfontosabb most hogy minél hamarabb meglegyen az érettségim.


Hozzáteszem, most 17 éves vagyok, idén töltöttem.

2010. aug. 20. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor elsősorban egy olyan felzárkóztató tanfolyamra kell menned, ami ad nyolcadik osztályos végzettséget. Sajnos többszörösen is rosszul jártál, mert ezek az intézmények tele vannak c**ánnyal... De megteheted azt is, hogy beiratkozol BÁRMELYIK általános iskolába, magántanulóvá nyilváníttatod magad, és akár egy félév alatt levizsgázol az egész nyolcadikos tananyagból. Ezután keresel egy esti középiskolát, ahol két év alatt megszerezheted az rettségit. Egerben konkrétan nem tudom, melyik középiskola folytat felnőttképzést, de te már jelentkezhetsz erre.
2010. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az lenne a legjobb ha magántanulóként tu
2010. aug. 20. 14:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az lenne a legjobb ha magántanulóként tudnám elvégezni, csak nem tudom hogy ennének fel általánosba... szerintetek érdemes lenne elmenni az egri oktatási mizériába tanácsot kérni? (fene tudja hogy hívják)
2010. aug. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!