Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok erről? Jogos...

Mit gondoltok erről? Jogos hozzáállás?

Figyelt kérdés
A tanárom felhozta azt hogy sokan nem küldték el a házikat (Én és kb osztály fele leadta) majd mondta hogy sok tanár elkezdte azt hogy hiányos házi után egy 1est ad az illetőnek. Szerintem nem kéne lerontani egy diák átlagát mert nem küldte be a házit. Félreértés elkerülés érdekebén még azt akarom mondani hogy nem a házi feladat leadás ellen vagyok csak azt nem értem hogy miért kell rontani valakinek az átlagát főleg egy 11.esnél. Mit gondoltok erről? Nálatok is történtek/történnek ilyenek?

2021. ápr. 23. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alternatív megoldásokat javasolsz a házi feladat nem leadására?


Szerinted a felsőoktatásban egy beadandó le nem adására nem fogják lerontani az átlagodat?


Én személy szerint azzal értek egyet, hogy a középiskolában három házi hiány vagy késedelmes leadás egy elégtelen. Tele van a gyakorikerdesek.hu az ehazi.hu stb oldalak házikkal amiket sokan megcsinálnak mások helyett. Akkor mégis hogyan lehet, hogy valaki képtelen megoldani a házifeladatot?

2021. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
A feladat az feladat. Lehet értékelni jeggyel. Ha nincs, értelemszerűen 1.
2021. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Én is úgy gondolom hogy 3 után jusson egy diáknak egy 1es mivel így (jobb esetben) megérti elsőre is hogy következményei vannak ha valamit csinál viszont nem bombázza le egy karóval a tanár egyből.


2# Értem hogy a feladat az feladat mert szerintem is fontos viszont hogy karót kapjon most 1 feladatért...Szerintem nem a legjobb megoldás. Ezért is gondolom úgy hogy jobb lenne az amit pl. az első írt

2021. ápr. 23. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha a diákság nem ért a szép szóból, akkor majd értenek az egyesekből... Képzeld, nálunk jelenléti oktatásban is szoktak repkedni az egyesek, ha valaki nem csinált házi feladatot, most meg pláne. A tanárok direkt több időt hagynak egy-egy beadandó vagy nagyobb mennyiségű házi (pl. matek, kémia stb.) leadására, és bíztatnak, ha nem értünk valamit, először osztályszinten beszéljük át a feladatokat, ha pedig még így sem megy, akkor szóljunk nekik. Konkrétan ki van nyalva a seggünk, így nyilván elvárható mindenkitől, hogy amit kér a tanár, azt időre is küldjük be, különben jutalmazva lesznek az elmaradások. Ennek meg is van az eredménye, az osztály döntő többsége mindig időben elkészül a kiadott feladatokkal, pedig majdnem 40 főt számlál az osztályunk. :D

Inkább az gáz, hogy nálatok a fél osztály szarik az egész digitális oktatásra magasról, pedig jövőre érettségiztek. :D Ha tanár lennék, én sem egyből adnék egyest házi feladat hiányra, de azért az ember egy bizonyos idő múltán megelégeli, hogy semmibe veszik a munkáját. Reméljük, hogy az első pár egyes észhez téríti a nagyságos urakat és hölgyeket, hogy hello, jövőre érettségi és talán mégsem kéne annyira beleszarni a tanulásba.

Egyébként pedig nem értem, hogy téged miért zavar, ha az osztály fele a saját hibájából adódóan lerontja az átlagát. Ez téged miben befolyásol? Maximum az osztályátlagotok nem lesz olyan szép, de attól még, hogy a Jóska Pista a házi feladatok elmaradása miatt összeszedett egyesei végett lerontotta az átlagát 4,0-ről 3,2-re, attól az még a te átlagodra nem lesz hatással. Vagy ha ennyire a szíveden viseled a trehány osztálytársaid sorsát, szólj rájuk, hogy legyenek szívesek megcsinálni a tanár által kért feladatokat, de legfeljebb körberöhögnek majd, hogy mit anyáskodsz felettük. :D Ha valakinek 17-18 évesen nincs annyi esze, hogy belegondoljon a tetteinek következményeibe, az meg is érdemli a sorsát. Amúgy egyetemen vagy munkahelyen szerinted érdekelni fog bárkit is, hogy Jóska Pista miért nem csinálta meg a rá kiszabott feladatot? Olyan nyugodt szívvel fogják megbuktatni vagy éppen páros lábbal kirúgni a munkahelyéről, hogy öröm lesz nézni. Ehhez képest az az egyes inkább arcsimogatásnak hat, de talán ráébreszt pár embert, hogy nem csak a tökét kéne vakarászni egész nap.

2021. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3# Nem érdekel hogy mi lesz az osztálytársaimmal ezt honnan veszed?. Osztályátlag? Nem érdekelt sosem. Egyedül arra voltam kíváncsi hogy nálatok ilyen előfordul/t-e és hogy elfogadhatónak mondható-e ez a helyzet. Mellesleg köszönöm az eddigi válaszokat :D
2021. ápr. 23. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Onnan vettem, hogy írtad, szerinted nem kéne a tanároknak a diákok átlagát lehúzni ezekkel az egyesekkel, főleg nem 11. osztályban, de ezek szerint félreértettem.
2021. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
4-esnek igaza van
2021. ápr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!