Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné/Lenne értelme így is...

Megérné/Lenne értelme így is emelt szintű érettségit tenni az alábbi tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10. osztályba járok, azonban már kell jelentkezni faktokra, meg már kezdjük a készülődést az érettségire.


Jelenleg van egy felsőfokú (C1) angol nyelvvizsgám.

Gondolkoztam hogy emelt szinten szeretnék informatikából, matekból, és angolból érettségizni, azonban nem tudom többletpontokban hogyan jönnék ki.


Nyelvvizsga már alapból 40 pont elvileg.

Szerintetek megérné (pontok terén) vagy egyáltalán lenne értelme mindhárom tantárgyból érettségizni emelt szinten?

Vagy elég ha egyből (informatika megy a legjobban) csinálok egy emeltet, és a többit pedig középszinten minél jobbra felhúzom?



2021. máj. 2. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angol emelt nem éri meg, nyelvtudás jogcímen csak az egyikért kaphatsz pluszpontokat, neked már van nyelvvizsgád, tehát ez kilőve.


Nem tudom milyen szakra szeretné jelentkezni, de a matek szélesebb körben kötelező tárgy, mint az informatika. Ha az infó megy jobban, akkor sokkal jobban jársz egy jó infó emelttel és két nagyon erős középszintűvel, mint egy jó és egy gyengébb emelttel.

2021. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagy ELTE-IK Programozóira, vagy pedig BME-VIK Mérnök informatikus.

Fizika,Matek vagy informatika a követelmény, ezért is gondolkoztam, hogy mivel matekban nem vagyok olyan biztos inkább informatikából tudnék jobban teljesíteni. Matekból pedig középszinten tudnék jobb eredményt nyújtani.


Nyilván azt sem szeretném, ha bevállalnám az emeltet abból is, viszont olyan szar eredményem lenne hogy lehúzná a pontjaimat. Ezért is gondolkoztam el ezen.

2021. máj. 2. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az infó emelt, matek-angol közép, de a matematikát se hanyagold el, mert BME-n első évben szóró tantárgy a matek.
2021. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem angolból semmiképp ne tégy, mert azzal már megvan a többletpontod és egy emelt angollal nem fogsz kapni pontot pont emiatt.

Illetve 11.-be lehet előrehozott érettségit tenni infóból, bááár nem tudom emelten lehet-e :/

Matekból meg simán érettségizhetsz emelten az nem árt, és akkor meg lesz a 100 pontot a két emelt miatt egyenként (viszont a nyelvvizsgád nem fog beleszámítani, de jó ha van)

2021. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha csak infóból teszel emeltet az is elegendő bőven, mert akkor lesz 40 pont nyelvvizsgád és +50 pont az emelttel, így meglesz a 90 többletpontod.
2021. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosabb egy infó emelt+matek közép+felsőfokú Nyelvvizsgával menni.
2021. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Most jutott eszembe kedves kérdező, hogy esetleg jövőre előrehozottazhatnál informatikából közép szinten és angolból is. Így az egyik tárgyat teljesen kilőtted, infóból pedig tehetsz 12. végén szintemelőt (emelt szintre mész). Minden vizsgaeredményed számít a felvételiben, tehát ha közép és emelt szinten is érettségizel, akkor a jobb lehetőséggel számol a rendszer. Így lenne 2 biztos pont is, és megtapasztalnád az érettségit még az "éles" helyzet előtt. Nekem nagyon sokat dobott rajta, hogy volt miből válogatnom.
2021. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!