Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tudni arról a...

Mit lehet tudni arról a rendeletről, hogy kötelező lesz egy természettudományi tantárgyból érettségizni? Megszületett már a döntés? Ha nem, mikorra várható?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azokkal csesznek ki,akik között már én is ott leszek..2014-2015..:|
2010. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2012től, én úgy tudom.
2010. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem semmi kicseszés nincs benne.
2010. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem van. Gimibe jártam, képtelen lettem volna leérettségizni valamelyikből is. Még azt sem készítették fel, aki valamelyikből érettségizett! Így választottnak maradt a 2. idegen nyelvem. Sokkal jobb volt így. Minek nekem a kémia vagy a fizika... Az életben az interferencia elvét úgysem fogom használni, sem a molekulaszerkezeteket. Közgázra megyek, oda mégúgysem kell, max a társadalomföldrajz. Szóval szerintem elég nagy kib*szás. :S Sajnálom a húgomékat.
2010. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert valami Neked nem tetszik, vagy nem megy, az nem azt jelenti, hogy nem is lehet megtanulni. Egyébként az 5 érettségi tárgyból 3 így is humán.
2010. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Annak az évfolyamnak kötelező JEGYET vinnie, Vagy érettségiznie, aki 2012 májusban érettségizik.

Egyébként, még ha le is pontoztok, szerintem abszolút nem szemétség.. Gondoljátok el, hogy egy orvosnak jelentkezőnek bioszt, kémiát is jól meg kell tanulni és a rendszer azt is elvárja tőlük, hogy humánból és matekból is mindent tudjanak, illetve jól teljesítsenek...

Úgyhogy szerintem a többi diák is legyen képes arra, hogy egyetlen ilyen tárgyat is megtanul. Különben sem kell emelt kémiát tennie. Elég, ha a földrajzot viszi, ami azért könnyebb.

Amugy pedig most akarják nehezíteni a bejutást a felsőoktatásba, és szerintem igazuk van ebben is.

Aki egyetemista lesz, annak ne okozzanak gondot ilyesmik. Ez is az alkalmasságot méri.

2010. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Eddig is csak nehezítettek, mégsem lett okosabb egy gyerek sem. És amíg a tanárok erre nem képesek, felkészíteni a diákot, addig az elvárásokat se növeljék. Földrajzból amit én 4 év alatt tanultam gimiben, az egyenlő volt a nullával! Pedig vég tiszta ötös voltam belőle... hogy is? A semmit könnyű megtanulni. A földrajzi tájékozottságomat meg a saját kiváncsiságomnak, na meg az internetnek köszönhetem. Ennyi. Hadd érettségizzen mindenki abból, amiből ő akar. Nem értem minek nekem a sok verselemzést bemagolnom (már pár hónap után sem emlékszem rá), mikor közgazdász leszek. Persze, nagy fennkölt szavak, mint általános műveltség stb.stb, de kiváncsi lennék az itt válaszolók nagy részére, van-e egyáltalán érettségijük. :D Na mindegy. Szerintem ez az egész ötlet badarság. Ha valaki rajzból vagy tesiből akar érettségizni? Elég az az 5 is...
2010. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
2009-ben érettségiztem, de ha most mennék, a bioszt választanám, ha lehetne választani. Erről a rendeletről még nem hallottam.
2010. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!