Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek az egyetemre és...

Felvettek az egyetemre és elkezdtem szorongani , nagyon félek a változástol, normális ez? 20/f

Figyelt kérdés

Alapjában örültem neki , meg várom hogy elköltözzek a családtól

Vidéki vagyok elég introvertált, és most tudatosult bennem csak igazán mennyi mindennel jár ez. Új környezet , új helyre beilleszkedni, kollégium , ki kell lépnem a komfortzómámból ami introvertaltkent eddig se ment könnyen .

Teljesen olyan gondolataim vannak hogy ez az egész nem nekem való meg ilyenek annyira szorongok.

Másban is van egy kis félelem ?


2021. júl. 23. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez tök normális.
2021. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Kis félelem?

Nagy félelem!


De majd csak elmegy valahogy, kitartás!

2021. júl. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Ott is ott lesz önmagad, ugyanúgy elvonulhatsz, csinálhatod a kedvelt tevékenységeidet... Nálunk az egyetemen az utakon általában 1-2 ember van, amikor nincs órák közti szünet; a könyvtár, meg ilyen helyek konganak az ürességtől. Az az igazság, hogy elvonulni könnyű, viszont időd nem nagyon lesz rá, mert sok az óra, és a követelmény, azon se lesz időd aggódni, hogy hogy nézel ki.

Beilleszkedni nem muszáj, mert minden órán, de legfeljebb minden félévben más társaid lesznek; persze az nem baj, ha nem utáltatod meg magad mindenkivel. Tehát mosolyogj, légy kedves, és kész. Nálunk az a pár klikk az alapján alakult ki, hogy kik laknak egy szobában, kik járnak együtt, stb; esetleg a szobatársaddal tényleg jó kijönnöd, mert azért vele sokat leszel.

Ha mégis vágynál társaságra, szoros kapcsolatok szoktak kialakulni a szakkolikban, öntevékeny körökben, ahol veled egy érdeklődésű diákok vannak kisebb létszámban, ott esetleg fontosabb lehet a beilleszkedés a normál egyetemi élettel szemben, ahol mindenki mosolyog mindenkire, de senki se ismer senkit.


Szerintem csak az ismeretlentől féltél, szóval megpróbáltam bepillantást engedni az én egyetememre. :) (Én is introvertált vagyok.)

2021. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy természetes.

De nem örülsz hogy uj környezetbe kerülsz? Hogy kikell lépned komfortzonadbol?

Végre változtatsz az introvertáltságodon,megváltozol.

2021. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm, már nem él sajnos, mikor felvették, annyira szorongott, hogy nem fog menni, hogy pénzért felbérelt egy végzőst, hogy írja meg az első szemináriumi beadandóját, mert nem akarja, hogy rossz szemmel tekintsenek rá az első kudarca után. Utána a másodikat azért íratta meg pénzért, mert ahhoz sem mert hozzáfogni. A harmadiknál már sírt, hogy neki nincs annyi pénze, hogy végigcsinálja az egyetemet, nem bír ennyit fizetni a dolgozatai megíratásáért. Mondtam neki, mért nem írja meg ő, erre még jobban sírt, hogy akkor őt kidobják, mert nem tudja megcsinálni. Végül otthagyta félév végén az egyetemet. Csak tanulságul írtam ide, hogy a túlzott szorongás milyen tévútra vihet valakit, te ne tégy így.
2021. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!