Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE kompetenciamérés kötelező?

SZTE kompetenciamérés kötelező?

Figyelt kérdés

Ismerősöktől azt hallottam, hogy nem, de hivatalos oldalakon úgy van beállítva, mintha az lenne, ugyanakkor konkrétan leírva ott sincs.

Ismerősök nem mentek be és nem lett következménye, de annak már 2 éve.

Elsőéves leszek.



2021. aug. 19. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Kötelező
Nem kötelező
(nem tudom, csak pontot jöttem szerezni a szavazással)
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

19ben voltam elsős.

Nem volt teljesen kötelező (nálunk szerintem az emberek 99%a elment) ebből jópáran csak végignyomogatták és elmentek 20-30%al. Aztán később kiderült, hogy mondjuk akinek az eredményei 60%felettiek annak jár megajánlott ötös. Úgyhogy emiatt megéri. (Plusz nálunk még volt olyan hogy kémia pl 75-80% felettire sikerült és ezt bemutatod, akkor alapozó tárgyad megajánlott ötös lesz, ha kéred)

2021. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megéri 1 kredit es megfelelő eredmény eseten jegy jár annak aki megcsinálja. Eldöntheted hogy kéred e a jegyet. Én kertem megéri. Nem sok idő nem olyan hosszú 2 alkalom.
2021. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg is ragadtad a választ a kérdésben: nem kötelező, de úgy van beállítva, mint ha az lenne.
2021. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kompetencia mérés mikor lesz? Minden karon/szakon van? Milyen tantárgyból/kompetenciából lesz?

Majd utána olvasok, de lehet hogy ez gyorsabb...

És bocsi a kérdésre kérdést.

2021. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem beiratkozás után volt, az első infós napokon. Időpontra kellett menni, coospacen volt meghatározva.
2021. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne kompetenciamérés néven keresd, hanem valami 'egyetemi tanulmányi alkalmasság felmérése", vagy hasonló neve van (ami egyébként már önmagában bullshit, mégis milyen alkalmasságot mérne egy felvett hallgatón?). Minden elsőévesnek van, de mint már írtam, nem kötelező. Jár érte kredit meg jegy (ha elég jó eredményt érsz el), meg gondolom valami statisztikához, kutatáshoz felhasználják az eredményeket.
2021. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azt hallottam, hogy a 18as évben felvételizőknek beírták a rosszabb jegyeket is... És nagyon nem írta senki jóra.

Nekem annyira nem érné meg az az egy kredit szerintem

2021. aug. 26. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. "hallottam" Neked kell elfogadnod a jegyet, csak akkor írják be ha elfogadod, mert akkor automata bekerül a Neptunba. 18-ban írtam eldönthettem, sőt a csoporttársaim közül sokan úgy döntöttek nem kérik, nem is írták be. Felesleges kombinálni a baromságokat.
2021. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, de végülis nem megyek, mert nincs olyan időpont amikor szabad lennék
2021. szept. 3. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!