Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elektronikai technikusn...

Megéri elektronikai technikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Először villanyszerelőnek szerettem volna tanulni, de olyan szak csak 1 iskolába van. Viszont egyik barátom egy attól jobb iskolába jár és ott elektronikai technikus szak van. Ha lerakom ezt a szakmát utána továbbtanulnék lehet villamosmérnöknek. Milyen ez a szakma?

2021. szept. 7. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Ez a szakma olyan elektronikás.
2021. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Én a villanyszerelőt ajánlom, viszont ha maradnál a technukusinál, akkor tudok egy jó sulit ösztöndíjjal, kolival. Végzés után munkát ajánl a gyakorlatot oktató cég.
2021. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már van egy kinézett sulim ami elég jó.
2021. szept. 7. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Ha utána mennél villamosmérnökire, akkor egyből egyetemre menj, felejtsd el az OKJ-t. Nem ér annyit egy technikusi, hogy annyival később kezd az egyetemet.

Sokan azt mondják, hogy megéri, de valójában csak hátráltat. Tecnhnikumban csomó dolgot megtanulsz, de nem az általános, hanem az egyszerűsített formáját. Ezzel az a baj, hogy a mérnöki képzésre rossz beidegződésekkel, félig helyes tudással érkezel, amiket meg kell tanulni elfelejteni.

Az egyedüli előny, hogy láttál addigra valamicske gyakorlatot, pl legalább forrasztottál valamit, szereltél minimális villanyt, kábeleztél, stb. De ezeket mérnöki alatt is simán meg lehet tanulni. Sőt, indulnak villanyszerelői képzések villamosmérnököknek (bár az új OKJ rendszerben nem tudom ez hogyan van, szóval ne vedd 100%-nak) amiket pár hét alatt el lehet végezni, hiszen az elméletet egyetemen megtanulod úgy is, így csak a gyakorlati részéből kell vizsgázni.

2021. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!