Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lehet visszamondani a...

Meddig lehet visszamondani a jelentkezést pedagógusminősítésre következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Hivatalos forrással együtt kéne a válasz.

2021. okt. 28. 15:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
A központi POK-os címre írj. A nevedet és az oktatási azonosítódat kell megadni.
2021. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. okt. 28. 22:50
 13/18 anettbp ***** válasza:
100%
#7-esnek: Természetesen nem korrekt előző nap lemondani, de az OH részéről sem korrekt 4-szer módosítani a védés időpontját, ebből egyszer AZNAP reggel mondták le, mikor már puccban-parádéban ott álltam, sík idegen.
2021. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
13,az OH irgalmatlanul nyomatja, hogy ne legyen lemondás, a szakértők már nem mondhatják le, csak nagyon komoly indokkal, pl betegség, műtét. Az OH nem akarja, hogy módosuljanak az időpontok, mert akkor feltorlódnak a minősítések és borul a rendszer. Ami nem korrekt szerintem az az, hogy nem informálják a pedagógust, hogy miért, kinek a részéről történt a lemondás. Sokszor az intézmény részéről egyébként. A szakértők törekszenek arra, hogy félholtan is elvonszolják magukat a minősítésre, mert ha lemondják és emiatt törlik, akkor benne áll a munkájuk, és vagy nem is kapják vissza, vagy elvesznek az értékeléseik. Hidd el, sem az OH, sem a szakértők nem mondják le "viccből", vagy mert elúsztak a munkával és nem tudtak felkészülni. Egy kolléganőm minősítését pl azért törölték, mert az egyik szakértő meghalt. Ezt csak úgy tudta meg, hogy az igazgató felhívta az OH-t, az OH magától nem tájékoztatta.
2021. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"az OH részéről sem korrekt 4-szer módosítani a védés időpontját, ebből egyszer AZNAP reggel mondták le, mikor már puccban-parádéban ott álltam, sík idegen"


Az ilyen történetek miatt van az egésztől hányingerem, undorítóak!


Az egész annyira megalázó, hogy el nem mondhatom, és annyira értelmetlen az egész, hogy csak na! Milliószor többre mennének vele a diákjaim, ha inkább pihentem volna a szünet első felében, meg kijavítottam volna a dolgozataikat, mint hogy elcsesztem az időmet ezzel a szarsággal, és csak most kezdem meg az őszi szünetet, hogy végre valamennyit pihenjek is, hogy ne egy idegroncsot kapjanak a szünet után, hanem normális, türelmes, megértő, stb. tanárt, akiről nem az rí le, hogy a töke tele van a munkájával, hanem az, hogy szívesen csinálja, hiszen lelkiismeretesen kijavította a dolgozataikat, előkészítette a következő heteket, hogy tudja, mit csinál, ne csak úgy beessen egyik órájáról a másikra - hogy a családomról ne is beszéljek, akik eddig semmit se láttak belőlem, pedig végre több időt tölthettünk volna együtt, stb. Több mint húsz éves tanítás után mi a jó büdös francért kell itt illegetnem magam, krvlkodni egy sort hónapokon át, hogy aztán mondjuk egy óvónő megállapítsa rólam, hogy elég jó középiskolai tanár vagyok-e, míg mások egyszerűen leülnek a főnökükkel és negyed óra megbeszélés után tudják, hogy számíthatnak-e fizetésemelésre a következő hónaptól vagy nem, én meg ha idén meg jövőre eljárom a násztáncot, akkor talán majd az azutáni évben kapok annyi fizetésemelést, hogy havonta plusz kétszer kiugorhatok a közértbe, miközben a főnököm konkrétan meg van velem elégedve, ami nekem pont elég.


Na, jöjjön végre az őszi szünet!

2021. okt. 29. 10:34
 16/18 A kérdező kommentje:

"akkor feltorlódnak a minősítések és borul a rendszer"

Erre várok.


"A 65/2021. számú kormányrendelettel módosított 326/2013. (VIII. 30.) korményrendelet 39/R. §-a így rendelkezik:

Aki a 3. § (1) bekezdése alapján a 2022. évben a Pedagógus I. fokozatba történő besorolásától számított 9 év szakmai gyakorlatot szerzett, minősítési eljárásban legkésőbb 2023. évben köteles részt venni.

Vagy is ez az az év, amelyikben a kilenc éve Ped. I. besorolásban lévő pedagógusokat intézményvezetőjük regisztrálja a rendszerben, és ebben az évben kell feltölteniük a portfóliójukat is. Aki ezt nem teszi meg, annak automatikusan sikertelen a minősítése, és két év múlva, vagyis 2025-ben kell nekifutnia újból: intézményvezető regisztrálja a rendszerben, és fel kell töltenie a portfólióját. Ha ez nem történik meg határidőre, akkor 10 napon belül automatikusan megszűnik a munkaviszonya... kevesen jelentkeztek a minősítésre önként, és olyan sok kötelező minősítést kellene lefolytatni, hogy az kivitelezhetetlenné vált ... ha mindenki kikerülne a rendszerből, akinek elvileg ki kéne, akkor jó eséllyel megbénulna az oktatás, az ő helyükre ugyanis nincs kit felvenni"

[link]


2025-ig elleszek, aztán addig csak kitalálnak valamit, mert ez az egész így tarthatatlan nem csak elvi, hanem gyakorlati okokból is.

2021. okt. 29. 10:45
 17/18 A kérdező kommentje:

"A központi POK-os címre írj. A nevedet és az oktatási azonosítódat kell megadni."

Ha más is szeretné lemondani: ne az utolsó pillantra hagyjátok, mert ennyire azért nem egyszerű. Nem elég egy e-mail, aláírt nyilatkozat kell...

2021. nov. 3. 07:36
 18/18 A kérdező kommentje:

De még mindig le lehet mondani, mert kb. már másnap visszajeleztek az aláírt nyilatkozat elküldése után, hogy töröltek a rendszerből.

A nyilatkozatban csak annyinak kell lenni, hogy nyilatkozol, hogy visszavonod a jelentkezésedet a pedagógusminősítésre, plusz név, plusz oktatási azonosító, aláírás - aztán lefényképezve vagy beszkennelve kell elküldeni a POK-os címre.

2021. nov. 18. 18:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!