Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy is mehetek pszichológia...

Úgy is mehetek pszichológia szakra hogyha nem tanulom egyáltalán a biológiát?

Figyelt kérdés
Technikumba járok és utána pszichológiát szeretnék tanulni. Hallottam hogyha erre a szakra szeretnék menni akkor fontos a biológia. Viszont itt a technikumba nincs biológia. Így nem fognak felvenni?

2021. nov. 28. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a felvételi követelményeket. Ha van olyan párosítás, amiben nem szerepel a biológia, akkor természetesen lehet biológia nélkül is jelentkezni.
2021. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

"kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(30) v. egy idegen nyelv(39) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(35) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


(30) Választható egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: pedagógia ismeretek; pedagógiai ismeretek.

(35) Választható egy szakmai előkészítő vizsgatárgy: oktatási alapismeretek.

(39) Választható egy idegen nyelv: angol; francia; német; orosz."


Ahogy az előző válaszoló is mondta, nem kötelező hozzá a biosz, a fentiek közül kell válogatni, a lényeg az, hogy az legalább egyiket emelt szinten teljesítsd.

2021. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A felvétellel nem lesz probléma, ha amúgy van elég pontod a többi választható tárgy valamiféle kombinációjával, ahogy előttem már leírták. De nem lesz egyszerű az első egy-két félév, ha egyáltalán nem tanultál biológiát. Én a helyedben megpróbálnék kicsit olvasgatni az emberrel kapcsolatos részekről (akár egy középiskolai biosz könyvből), csak hogy ne a nulláról kelljen majd kezdeni.
2021. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a fentiek leírták, hogy miből lehet emeltet tenni, legalább 1-et..


Viszont az első 2 félévben van anatómia, ami baromi kemény tananyag.. az egyik családtagom nagyon megszenvedett érte, de a 2. évben már nincsen.. :)

2021. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de valóban nem lesz könnyű. Én most vagyok elsőéves, és így is nagyon szenvedek az anatómiával, pedig általánosban és gimiben is tanultam bioszt. A felvételinél viszont nem lesz gond emiatt.
2021. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem én írtam ki ezt a kérdést. De nem. Hasonlót kérdeztem pár hete én is, bár nem magamról, hanem a lányomról. Nem te vagy az? Na, viccet félretéve, én aztán kaptam hideget-meleget, hogy mit képzelek én, hogy majd technikumból oda bejut, amikor mekkora hatalmas pontszámok kellenek. Én hogy vegyem tudomásul, hogy az én gyerekem totálisan alkalmatlan az egyetemre. Ezek szerint én akkor rossz szériát fogtam ki, mert itt nagyon kedves válaszok jöttek.

A lényeget aztán kihámoztam, meg közben én is utánanéztem. Egy emelt kell, nem kötelező bioszból, és két érettséginek a pontjait nézik, ami nem árt, ha kb. 100 %-os (kap bárki ilyet)? Meg nem árt az, ha az összes év végi tárgyból, amit néznek 5 vagy, és még van nyelvvizsgád is, akkor talán esélyes bejutni. Tény, hogy sajnos nagyon népszerű most, meg is lepődtem, mert amikor én voltam diák, akkor simán be lehetett kerülni, bár akkor kellett a biosz-magyar érettségi. Úgy látszik, most ez a sláger.

2021. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: igen, én 100%-os magyar középszintű érettségivel és 90%-os emelt törivel + felsőfokú nyelvvizsgával nyertem felvételt
2022. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy adnak 100 %-ot érettségire, pláne magyarra? Az olyan szubjektív.
2022. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarfaktos voltam, így emelt szinten tanultam utolsó két évben és a tanárom nagyon akart küldeni emeltre, de én inkább azt nem vállaltam be. Hibátlan lett a szövegértésem és az elemzéseim.
2022. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
De továbbra is kérdem, hogy melyik tanár ad 100 %-ot egy elemzésre? Ott olyan szempontok vannak, hogy tartalom, meg stílus. Véleményem szerint nem lehet 100 %-osra megírni egy elemzést, hiszen mindig van, ami kimarad. Akkor rendes volt nagyon a tanárod. Én pár éve emelten mentem angolra, és valami 90 %-ot kaptam a nyelvtanilag hibátlan fogalmazásomra, nem tudom miért, valami nem tetszett a tanárnak.
2022. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!