Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kozepes gimnaziumokrol honnan...

Kozepes gimnaziumokrol honnan lehet tudni hogy melyik mennyire jo? Az eredmenyeket szinvonalat statisztikakat osszehasonlitai?

Figyelt kérdés
A hvg-ben az elso 100 gimnaziumrol meg szoktak jelenni az adatok. Gimik mint pl. Budapesten a Sztehlo a Zrinyi, a Corvin hogy tudhatnam meg hogy egymashoz viszonyitva melyik jobb es miben?

2022. febr. 17. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Neked mit jelent az, hogy jó gimi?

Az, hogy a gyerek este 10-ig tanul, és mégis csak hármasra értékelik a tudását, ellenben minimum doktori fokozata van minden ott tanító tanárnak? Vagy az, hogy 100 %-os érettségiket tesznek a gyerekek? Vagy az, hogy 12. év végére letesznek 2 nyelvvizsgát? Vagy az, hogy jó a közösség, motiválók a tanárok, és a gyerek szeret oda járni?

Én nem hiszek abban, hogy vannak jó iskolák. Vannak jó tanárok és vannak rosszak. És mindegyik iskolában van ilyen is és olyan is. És a mostani helyzetben elég nagy a fluktuáció is az alacsony fizetések miatt.

Nyilván a pesti elitgimnáziumok könnyen villognak, ha 90 pontos felvételivel és kitűnő bizonyítvánnyal versenyeznek a gyerekek a bejutásért. A statisztikák nekem semmit nem mondanak. Nincs benne az, hogy a gyerekek honnan indultak, és hova vitte őket az iskola, és hogy mennyit jártak különtanárhoz a gyerekek, hogy ezt az eredményt elérjék.

Én érdeklődnék ismerősöktől, hogy a gyerek hogy érezte magát az iskolában, és milyen lett a felvételi.

2022. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Itt a rangsorolóban nézd meg! Az oldalt folyamatosan töltik fel amúgy.

Más eredményt kapsz ha 2014-2021 közötti vagy ha pl. 2019-2021 közötti eredményeket nézel.

2022. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem annak idején középiskolásként mindig az volt a bajom ezekkel a statisztikákkal, hogy szerintem egyáltalán nem tükrözik a valóságot. Én pl. volt, hogy a TOP20 budapesti iskola egyikébe jártam annak idején, de én meg nem mondtam volna ezt. Az osztályközösség sz*r volt, annyira, hogy még igazgatói megfigyelés alatt is álltunk (bejött az igazgató, mert máshogy nem volt rend), osztályfőnök pocsék, és a tanárok többsége sem volt igazán jó. Aztán van a másik véglet, ahol meg zombik lesznek a gyerekek egy része, mire az egyetem elkezdődik, mert este tízkor is még olyan tárgyat tanul, amiből érettségizni sem fog, hát még az érettségi tárgyakat mennyit tanulhatja. Az a baj, hogy látatlanban nehéz megmondani, és csak akkor derül ki, hogy milyen az egész, amikor már ott vagy. Én javasolom a nyílt napokat, a oldalakon, fórumokon való kommentolvasást, érdeklődést. Nézd meg mennyire milyen a felszerelés, a mosdó, ápoltság, az sem mindegy. Összességében azzal számolj, hogy az érettségire magadat kell felkészítened, mert bármennyire jó a tanár (vagy éppen nem), az nem elég, amit az iskolában mondanak és leadnak, ahogy az egyetemen is, itt már kell a plusz saját szorgalom, ha jó érettségit akarsz jó felvételivel (mert az érettségin kb. mindenki át tud menni különösebb megfeszülés nélkül is, de aki erős egyetemi szakra akar menni, annak bele kell adnia minden erejét).
2022. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

1-es vagyok, a 3-as a szívemből szólt. Én egy elitgimnáziumba jártam. Éjjel-nappal földrajzot meg törit tanultam, mert abból elég állat volt a tanár. Ráadásul már 9.-ben eldöntötte,ki hányast fog kapni. Bár 12.-ben jól jött, amikor az érettségi tételeket kellett leírni, volt, hogy szimpla hülyeségeket írtam le, aztán 4 volt az is.

Matekból minden évben a tanár úr diákjai nyerték az OKTV-t, viszont az átlag diák agyához képtelen volt leereszkedni. Szinte mindenki különtanárhoz járt.

A nyelvtanítás pocsék volt, az szerintem most is mindenhol lutri, hiszen a nyelvtanárok hamar feladják, és inkább elmennek jobban fizető állásba. Nálunk aki nyelvvizsgát akart, mindenki magántanárhoz járt.

A felvételi tantárgyakból szintén magántanárhoz jártam 12.-ben.

Ezek után persze nagyon jó lehetett az iskola statisztikája, de egyáltalán nem az ő érdemük volt.

Kár, hogy az nincs benne a statisztikákban, hogy hány diák járt magántanárhoz, és milyen tantárgyakból.

2022. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
2-es, ez de jó lenne, csak kár, hogy csak a fővárosi gimik vannak benne.
2022. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, ha a [link] oldalon a rangsorolóban bővíted az irányítószám beállítást pl. 1000-9999-ig, akkor országosan listázza a középiskolákat.
2022. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek az normális hogy a fent felsorolt gimikre, egy-egy osztályba 30 helyre jelentkezik 600 gyerek? Szóval kb 570 gyerek aki jelentkezett, nem kerül be..ez azért óriási túljelentkezés. Mi a helyzet az első legjobb 100 sulinál akkor?
2022. márc. 11. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Nálunk pl. az összes jó tanuló gyerek beírja az összes gimi összes osztályát. ezekből a statisztikákból nagyon nehéz kihámozni, hogy voltaképpen mennyi is a túljelentkezés.
2022. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 G.Kati válasza:
100%
#4 Melyik ez az elitgimi, ahol ilyen "fantasztikus" élményekkel gazdagodtál? Szeretnénk messze elkerülni.
2023. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!